Audix a bubeník Carmine Appice spojili síly

Carmine Appice, který je členem Síně slávy časopisu The Modern Drummer, začal spolupracovat s mikrofony Audix.

Audix a bubeník Carmine Appice spojili síly

Vloženo 20. 06. 2016

Společnost Audix oznámila novou spolupráci s cenami ověnčeným bubeníkem Carmine Appice. Appice je nejznámější pro svoje průkopnické práce s psychedelickými průkopníky Vanilla Fidge, stejně tak i spoluprací s umělci jako jsou Beck, Rod Stewart, King Kobra a spoustu dalších.

„Mám rád mé Audix mikrofony“, říká Appice. „Jsou hladké, silné a ten zvuk je obdivuhodný – doslova slyším ten rozdíl. A jsou v mé oblíbené barvě!“ Carmine používá zajímavou kombinaci mikrofonu D6 a M44 na kopáku, i5 na malém bubnu, D4 na na Tom tomech a SCX25As na horních bubnech.

Cliff Castle, viceprezident prodeje společnosti Audix, uvedl v prohlášení: „ Mít Carmine na palubě je pro nás velmi zajímavý přírůstek v našem seznamu světových bubeníků, v neposlední řadě kvůli tomu, jak velký vliv má na řadu špičkových rockových bubeníků v tomto odvětví. Carmine změnil pravidla hry pro všechny.“

Carmine Appice, pocházející z Brooklynu v New Yorku, je jedním z nejvíce vlivných bubeníků moderního rocku, jeho vliv sahá od Joey Kramera (Aerosmith), Roger Taylora (Queen), Nicko McBraina (Iron Maiden), až po Phil Collinse (Genesis), Neal Pearta (Rush), Tommy Lee (Mötley Crüe), Ian Paice (Deep Purple) a další nepočítaje.

Appice je nejen známý pro jeho nezapomenutelné výkony na jevišti, ale také pro svůj závratný seznam těch největších hvězd, se kterými spolupracoval. Appice byl na turné a nahrával s Rodem Stewartem, napsal pro něj dva z jeho největších hitů „ Do Ya Think I´m Sexy“ a „Young Turks“. Poté, co ukončil spolupráci se Stewartem, koncertoval s Ozzy Osbournem a Ted Nugentem a hrál na desce Pink Floyd Momentary Lapse of Reason.

Jeho průkopnická kniha nazvaná The Realistic Rock Drum Method se dočkala více než 400 tisíc výtisků a on byl prvním rockovým muzikantem, který vedl instruktážní semináře po celém světě. Díky tomuto se mu dostalo obrovské pocty v Los Angeles na Hollywood Rock Walk, kde jsou obtisky jeho rukou – hned vedle bubenických idolů Buddy Rich a Gene Krupa. LA je rovněž jedním ze čtyř hlavních velkoměst, kde se slaví „Carmine Appice Day“, což je názornou ukázkou toho, že jeho vliv daleko přesahuje hranice bubenického světa. Appiceho dlouho očekávaná biografie „Stick It“ vyšla 1. května 2016 a jeho nové album s Pat Traversem „The Balls Album“ vyšlo v březnu 2016.