Aneta Langerová – Jsem

Nové album zpěvačky Anety Langerové nazvané Jsem vyšlo 9. listopadu 2009. Pokřtěno bude v pražském Hard Rock Café 4.prosince.   

Aneta Langerová - Jsem

Vloženo 09. 11. 2009

Aneta se také stala ambasadorkou evropského projektu Play to Stop: Europe for Climate, který má za úkol upozornit na problematiku klimatických změn. 25. listopadu pak pořádá další z benefičních koncertů Světlo pro Světlušku.

Aneta Langerová vychází na světlo. Už není doma, schoulená pod peřinou, jako na předchozí desce Dotyk. "Nyní stojím venku před lidmi." Takhle obrazně popisuje zpěvačka náladu i styl svého nového alba, které právě dokončila v nahrávacích studiích. Mimochodem singl V bezvětří, který už hrají rádia, napovídá leccos o záběru chystané desky.

S kytaristou a producentem Martinem Ledvinou na ní začali pracovat už v listopadu loňského roku, kdy na chalupě pilovali přinesené nápady. "Oťukali jsme také sami sebe, protože desku jsme spolu ještě nedělali," řekla Aneta Langerová. "A já jsem se ujistila, že to půjde." "Deska bude hodně písničková, někde dáme muzice tvrdší kabát," vysvětluje Martin Ledvina. Uhrančivý hlas Anety Langerové, jež umí člověka zasáhnout hluboko dovnitř, zazní občas s velkou silou, aby se zhoupl do zklidněné roviny. Tomu odpovídá rozmanitost písní, včetně pomalých balad či náladově odstupňovaných songů, které spojuje živý zvuk. Odrážejí se v něm zkušenosti z dvouletého koncertování Anety Langerové s kapelou.

Při výběru písní pro album nezůstalo jen u těch, které si napsala Aneta Langerová. Skladbu Den si zpěvačka vybrala z nabídky Filipa Horáčka z kapely Prohrála v kartách. Sametovou píseň Jsem přinesl charismatický objev domácí scény Tomáš Klus. Sugestivní baladu Jedináček, má Aneta Langerová od Oskara Petra, který jí napsal známý song Hříšná těla, křídla motýlí. Písničku Stačilo říct pro Anetu napsal Michal Hrůza se kterým Aneta již v minulosti také spolupracovala."Nové písničky jsou spíš civilní, vycházejí z obyčejného života," vysvětluje Aneta.

Civilnímu vyznění odpovídají i fotografie Stanislava Merhouta, nasnímané v Berlíně. "Je to živé, otevřené a umělecké město, hodně se mi tam líbilo," dodává Aneta Langerová, která v Berlíně natočila videoklip V bezvětří. Projížděla se přitom na kole nebo ve svém malém autě.

Na 25. listopad chystá Aneta také další ze série benefičních koncertů Světlo pro Světlušku, který v přímém přenosu uvidí i diváci České televize a uslyší posluchači Českého rozhlasu. Rok 2010 bude ve znamení turné, dalších koncertů a hraní na festivalech. "Už se těšíme," dodává Aneta Langerová.

Aneta se také stala ambasadorkou kampaně Play to Stop: Europe for Climate. Jedná se o projekt Evropské unie ve spolupráci s MTV, jehož cílem je upozornit na nebezpečí klimatických změn. Projekt podporují například Moby, Editors, Skunk Anansie, Metallica nebo The Offspring. Aneta se v rámci kampaně zúčastní tiskové konference a pouze jako divák koncertu 7. prosince v Kodani.