Audient iD24 – nový audio interface rodiny iD

Britský audio specialista Audient představuje nové 10 in/14 out audio rozhraní iD24. S filozofií zlepšit vaše nahrávky je iD24 vybaven špičkovými předzesilovači, širokou možností ovládání a nastavení včetně možnosti rozšíření o další vstupy a výstupy. Nový Audient iD24 tak perfektně zapadá mezi model iD14 a nedávno uvedený iD44 a může se pochlubit tolik vyhledávaným zvukovým výkonem a sadou užitečných funkcí souvisejících s řadou iD.

Audient iD24 - nový audio interface rodiny iD

Vloženo 15. 03. 2023

Vaše nahrávky budou lepší

Představujeme iD24, audio interface vytvořený pro hudebníky, producenty a studiové inženýry. Díky dvěma mikrofonním předzesilovačům vycházejících z referenční Audient studiové Console, špičkovým převodníkům ve své třídě a intuitivnímu rozložení ovládacích prvků, iD24 bez námahy kombinuje úžasný zvukový výkon se snadným používáním. Přidejte k tomu profesionální funkce, jako jsou symetrické Inserty, rozšiřitelnost přes ADAT a přizpůsobitelné ovládání monitoru, iD24 nabízí dosáhnout špičkových výsledků ve studiové kvalitě snadněji než kdy předtím.

Konzolové mikrofonní předzesilovače
Profesionální zvuk, který si zasloužíte

Každé rozhraní iD obsahuje mikrofonní předzesilovače Audient Console, stejný design diskrétního obvodu jako v proslulé studiové recording konzoli ASP8024-HE.
Dva mikrofonní předzesilovače Audient Console jsou navržené tak, aby poskytovaly ultranízký šum a nízké zkreslení s nádechem klasického analogového tepla, poskytují čistý, přesný a věrný zdroji vašeho zvuku.

 • Rozsah zisku 58 db
 • THD+N 0,0015 %

Špičkové převodníky
Vše je v detailech

Poslouchejte každou nuanci, každý aspekt svého zvuku se špičkovými převodníky iD24 ve své třídě.
Díky technologii 32bitového převodníku DAC a dynamickému rozsahu 126 dB se převodníky iD24 postarají o to, abyste slyšeli jemné detaily, identifikovali problematické pasáže a mohli vytvářet lepší sestavy mixu.
Zažijte pozoruhodnou čistotu od okamžiku, kdy stisknete tlačítko Play.

 • Dynamický rozsah (DAC) 126 db
 • Dynamický rozsah (ADC) 122 dB

Digitální vstupy a výstupy
Rozšiřujte se a objevujte

S optickými vstupy a výstupy iD24 budete připraveni expandovat kdykoliv potřebujete zvládnout větší akce, jako je nahrávání bicích nebo živá kapela. Díky podpoře ADAT i SPDIF vám iD24 umožňuje zvýšit I/O přidáním až 8 kanálů mikrofonních předzesilovačů do vašeho nastavení.

Symetrické Inserty
Hardwarová integrace

Integrujte svoje oblíbené externí efekty a začněte vytvářet signálové řetězce, které mohou konkurovat těm nejlepším. Insert návraty vám také nabízí přímý přístup k A/D převodníkům, které poskytují nejčistší možnou signálovou cestu.

Nástrojový vstup JFET
Zapoj a hraj

Harmonicky bohatý nástrojový vstup JFET Input iD24 je navržený tak, aby replikoval vstupní fázi klasického lampového zesilovače. Poskytne vám dokonalý zvukový základ pro vaše kytary nebo basy ještě předtím, než je pošlete přes kytarové simulace v DAW.

Napájení ze sběrnice USB
Nastavení během několika sekund

iD24 je plně napájen ze sběrnice přes USB, takže není potřeba externí napájení. Přináší profesionální funkce v přenosném desktopovém balíčku s nulovými kompromisy v kvalitě zvuku nebo výkonu.

Pokročilé monitorování

 • Sluchátkové výstupy
  S důvěrou kontrolujte své mixy ve sluchátkách s nezávislým stereo sluchátkovým zesilovačem iD24, který poskytuje dostatek výkonu pro podporu sluchátek až do 600 Ohmů. A s ¼” jackem a mini jackem vám iD24 umožní připojit dvě sluchátka najednou, abyste vy i nahrávající mohli bezproblémově spolupracovat.
 • Výstupy pro reproduktory
  Připojte a poslouchejte své mixy prostřednictvím dvou sad reproduktorů se čtyřmi linkovými výstupy iD24. Případně použijte extra linkové výstupy k odeslání zvuku do externího sluchátkového zesilovače pro distribuci nahrávajícím hudebníkům.
 • Jdi konfigurovat
  Zrychlete svůj pracovní postup pomocí tří programovatelných funkčních tlačítek iD24. Přiřaďte kteroukoli z pokročilých monitorovacích funkcí, včetně Speaker Select, Talkback, Polarity Invert nebo Mono Sum, kterémukoli z F-tlačítek a rychle převezměte kontrolu nad svou relací.
 • Talkback - Inovace se snoubí s komunikací
  Dedikovaná technologie talkback iD24 vám umožňuje použít jakýkoli zdroj zvuku připojený k vašemu počítači, jako je vestavěný nebo USB mikrofon, jako váš talkback mikrofon. Tím uvolníte cenné mikrofonní předzesilovače pro samotné nahrávání.

Softwarový mixér
Zažijte ultra nízkou latenci

iD Software Mixer úzce integruje hardware a software, umožňuje vám bez námahy nastavit přímé monitorování s nízkou latencí, vytvořit až dva mixy stereo umělce, pojmenovat a přizpůsobit kanály, uložit předvolby rozvržení, přiřadit tlačítka hardwarových funkcí a rychle nastavit pokročilé směrování – to vše od jedna snadno použitelná aplikace.

ScrollControl
Virtuální rolovací kolečko

Proměňte ovladač hlasitosti iD24 na virtuální rolovací kolečko a převezměte kontrolu nad řadou kompatibilních parametrů na obrazovce. Rychle vytvořte nastavení, upravte fadery nebo dokonce zapište automatizaci, aniž byste trávili hodiny zíráním na obrazovku.

Uvolnění kreativity
Audio Loop-back

Zařízení iD24, které je nyní vybaveno funkcí Audio Loop-back, se může rychle proměnit v multifunkční zařízení. Audio Loop-back vám dává možnost zachytit přehrávání z více aplikací na vašem počítači současně s mikrofony a umožňuje vám vytvořit vlastní audio kanál připravený k odeslání do vašeho streamovacího softwaru. Ideální pro tvůrce obsahu, podcastery a streamery.

Funkce Loop-back iD24 se ovládá pomocí softwarového mixu, který vám umožňuje vybrat zdroj zpětné smyčky ze 6 různých možností, tak, aby vyhovoval různým praktickým scénářům. Nekonečné možnosti, rychlý pracovní postup.

Celokovová konstrukce
Robustní provedení

Celokovové, kouřově šedé šasi spolu s ručně frézovanými hliníkovými knoflíky a vysoce kvalitním výběrem komponent dokazuje, že iD24 je navržen tak, aby přežil každodenní používání, ať už doma na vašem stole, nebo při cestách.

Bezplatný software s ARC
Okamžitě můžete začít tvořit

Společně s bezplatnou sadou kreativního softwaru včetně Cubase LE, špičkovými pluginy a virtuálními nástroji můžete po otevření krabice začít okamžitě nahrávat.

Andy Allen z Audient říká:iD24 je vyroben s ohledem na producenty a studiové inženýry. Spojili jsme úžasný zvukový výkon se snadným použitím a zároveň přidali další funkce zaměřené na profesionály, jako jsou symetrické Inserty, rozšiřitelnost ADAT a přizpůsobitelné ovládání monitoru.

iD24 obsahuje dva mikrofonní předzesilovače Audient Console, které – stejně jako každé rozhraní iD – mají stejný design diskrétních obvodů jako ty, které se nacházejí ve vlajkové lodi konzole ASP8024-HE. Špičkové převodníky ve své třídě využívají technologii 32bitového převodníku DAC, která poskytuje masivní dynamický rozsah 126 dB. „Chceme zajistit, aby naši zákazníci slyšeli svůj zvuk s neuvěřitelnou čistotou. Schopnost slyšet tyto jemné detaily je opravdu důležitá, protože uživatelům pomáhá cítit se jistěji při rozhodování o nahrávání a mixu,“ vysvětluje Andy.

„Víme, že moderní inženýr často potřebuje být připraven zvládnout větší seance, jako je nahrávání bicích nebo živá kapela. Optické vstupy a výstupy iD24 vám zde dávají možnost rychle a nákladově efektivně rozšířit vaše zařízení,“ pokračuje. Díky podpoře ADAT i SPDIF nabízí iD24 možnost zvýšit vstupní schopnosti přidáním až osmi kanálů externích mikrofonních předzesilovačů.

Andy popisuje výhody symetrických Instert na iD24: „Zákazníkům, kteří milují svoje externí periferie dává iD24 možnost integrovat oblíbené externí efekty do svých signálových řetězců při nahrávání. Využití insertu navíc poskytuje přímý přístup k A/D převodníkům, které poskytují nejčistší možnou signálovou cestu. To uživatelům umožňuje zpracovávat signál pomocí externího zdroje. To také dává možnost v případě potřeby zcela obejít mikrofonní předzesilovač Audient a místo toho použít externí mikrofonní předzesilovače.

Při zachování zaměření na pracovní postup lze kteroukoli z pokročilých funkcí monitorování, včetně Speaker Select, Talkback, Polarity Invert a Mono, přiřadit kterémukoli ze tří programovatelných funkčních tlačítek. To dává uživatelům možnost přizpůsobit si své nastavení a využívat výhody profesionálních funkcí, jako je rychlé přepínání mezi reproduktory, odkazování na mix v mono nebo komunikaci s hudebníkem – to vše přímo z hardwaru.

iD24 je plně napájen ze sběrnice prostřednictvím připojení USB-C a těží z přidání duálních výstupů pro sluchátka, čtyř linkových výstupů a speciálního softwarového mixu s nízkou latencí.

Klíčové vlastnosti:

● 2 x mikrofonní předzesilovače Audient Console Class A
● Prvotřídní AD/DA převodníky
● 1 x diskrétní JFET nástrojový vstup
● Výstupy hlavních a alternativních reproduktorů
● 1 x nezávislý výstup pro duální sluchátka
● 1 x ADAT vstup a výstup
● 2 x plně symetrické Inserty
● DSP Mixer s velmi nízkou latencí
● Audio Loop-back
● ScrollControl
● 3 x uživatelsky definovaná funkční tlačítka
● Vyhrazené ovládání Dim a Cut
● Přepínače +48V, Pad a HPF
● Kompatibilní s USB 3.0
● 24bit/96kHz
● Word Clock výstup
● Celokovové provedení
● Volný software + pluginy

Koupit iD24 na eshopu iMusicdata.cz