Audient – Nero

Anglická značka Audient obohatila hudební trh novým monitorovým kontrolérem Nero, který v sobě snoubí pověstné Audient analogové zpracování zvukového signálu s možností připojení digitálních zařízení.

Audient – Nero

Vloženo 13. 05. 2019

Sofistikovaný monitorový kontrolér Audient Nero pro nahrávací a postprodukční studia i domácí zvukové stanice se může stát centrem vašeho audio řetězce. Konstrukce Nera je plně analogová, kde Audient zúročuje více než dvacetileté zkušenosti vývoje jedinečných analogových studiových mixážních konzolí.

Kontrolér distribuuje stereofonní signál ze čtyř stereofonních zdrojů signálu do tří párů aktivních monitorů. K dispozici je i alternativní monofonní Sub výstup pro napájení Wooferu nebo monofonního kontrolního monitoru. Aktivaci Sub výstupu je možné svázat se kterýmkoli párem monitorů. Dva digitální vstupy, Optický a S/PDIF, značně rozšiřují možnosti připojení různých zařízení ke kontroléru. K okamžité kontrole signálu slouží velký regulátor hlasitosti celkového poslechu Control Room a funkční tlačítka Dim, Cut, Pol a Mono.

Čtyři nezávislé sluchátkové výstupy s vlastní regulací úrovně nabízejí individuální výběr zdroje zvukového signálu ze čtyř vstupů kontroléru Nero. Tak lze nakonfigurovat až čtyři nezávislé poslechové cesty pro čtyři různé hudebníky nebo posluchače včetně zvukové nebo hudební režie.

Talkbacková sekce dává na výběr interní nebo externí mikrofon s možností napájení +48 V. Tak můžete použít zabudovaný povelový mikrofon, nebo s hudebníky komunikovat přes připojený dynamický či kondenzátorový mikrofon. Směrování povelového signálu lze operativně měnit do libovolné kombinace sluchátkových výstupů. Úroveň mikrofonu je samozřejmě možné regulovat.

Technologie Precision Matched Attenuation společnosti Audient zabraňuje jakékoli odchylce hlasitosti mezi levým a pravým kanálem signálu. Tak u Nera nedochází k sebemenší deformaci nebo nevyvážení stereoobrazu, běžným to jevům u obdobných výrobků jiných značek.

Za zmínku stojí Smart Touchpoints, který umožňuje rychlé a jednoduché individuální nastavení jednotlivých cest a jejich kombinací. Routing signálu si kontrolér pamatuje; v případě potřeby je možné nastavení zálohovat.

Audient Nero bude dostupný během července 2019.

Produkt: https://imusicdata.cz/audient-nero-monitor-kontroler