Audient ORIA

Audient představuje ORIA - All - in - One audio rozhraní a monitorový ovladač navržený speciálně pro více reproduktorová pole od stereo až po 9.1.6.

Audient ORIA

Vloženo 19. 01. 2024

 

Atmos jednoduše přichází.

Seznamte se s ORIA, prvním audio rozhraním na světě a monitor ovladačem navrženým speciálně s ohledem na formát Immersive Audio.
ORIA byla vytvořená pro vytváření immersive audio mixů pro formáty jako je Dolby Atmos®*, umožňuje kalibrovat, ovládat a monitorovat vícekanálová pole reproduktorů od sterea až po 9.1.6 a všechny formáty mezi tím. Ideální je tak pro produkci a postprodukci pro hudbu, film, televizi, tvorbu her a VR produkci.

Perfektní umístění

ORIA je navržená s dvojím účelem, vyniká nejen jako výkonné audio rozhraní USB-C poskytující 16 výstupů pro až 9.1.6 mixážní pracovní postupy, ale lze ji také bez námahy integrovat do vašeho stávajícího studiového nastavení jako špičkové audio rozhraní se dvěma studiovými Mic/line Audient Console preampy, dvěma samostatným sluchátkovým výstupům, možnosti rozšíření o dalších 16 vstupů přes ADAT společně se samostatným monitor ovladačem od kombinací stereo sestavy (více poslechových monitorů) až po komplexní více kanálové repro sestavy až do 9.1.6.

Vlastnosti:

 • Podporuje až 9.1.6 nastavení reproduktorů
 • 2 x 16kanálový prostorový výstup (analogový a AES)
 • 2 x stereo linkové výstupy (přepínané relé)
 • 2 x nezávislé stereo sluchátkové výstupy
 • 2 x mikrofonní předzesilovače (Mic / D.I / Line)
 • 2 x ADAT vstupy
 • Word Clock Input
 • Výstup slovních hodin
 • ORIA Motion UI
 • 24 bit / 96 kHz
 • USB 2.0 / USB Type-C
 • Včetně referenčního měřicího mikrofonu Sonarworks SoundID
 • Volitelná karta AoIP (Dante) pro 16 vstupních kanálů

Software:

Software ORIA Integrovaná room kalibrace DSP

 • EQ na každý výstup
 • Delay na každý výstup
 • Trim na každý výstup
 • Crossover (Bass Management) na každý výstup
 • Přepínání profilů - Integrované Sonarworks
 • Konfigurovatelný globální bypass

Imersive Monitoring Control

 • Přepínání vstupu / výstupu
 • Hlavní ovládání hlasitosti
 • Globální zpoždění (synchronizace rtů)
 • Individuální reproduktor Solo & Mute
 • Skupina reproduktorů Solo & Mute
 • Měření podle kanálu (před a po)
 • Down Mix Cycling - Integrovaný Dolby Renderer
 • Programovatelné funkční tlačítko
 • Ovládací aplikace pro iPad

Flexibilita všude tam, kde ji potřebujete.

Pokročilé nastavení poslechových reprosoustav

Práce s vícekanálovými reprosoustavami vyžaduje přesně zkalibrovanou místnost, ale přiznejme si to, kalibrace vaší místnosti je obtížný a časově náročný proces. Ale co když to tak nemuselo být ?

Všechno jasné a korektní

Pokročilé zpracování reproduktorů ORIA vám umožní zkalibrovat vaši místnost a vytvořit vlastní integrované kalibrační profily (předvolby) pro jakýkoli formát monitorování od sterea přes prostorový až po pohlcující nastavení 9.1.6, díky čemuž je kontrola vašeho mixu v různých formátech hračkou.

 • 8-pásmový EQ
  Vypořádejte se s nežádoucími akustickými problémy a zabarvením, abyste zajistili plochý a konzistentní překlad vašeho zvuku.
 • Zpoždění reproduktorů
  Ujistěte se, že zvuk z každého reproduktoru dorazí do mixovací pozice přesně ve stejnou dobu
 • Trim
  Nastavte úroveň každého reproduktoru jednotlivě, abyste zajistili vyvážené zvukové pole.
 • Bass Management
  Poslouchejte přesně VŠECHNY basy a nízké frekvence ve svém mixu pomocí ovládacích prvků správy basů ORIA, které obsahují crossover filtr konfigurovatelný pro každý kanál.

Přidejte k tomu možnost kalibrovat místnost jedním ze dvou způsobů. Buď vytvořte profil ručním měřením místnosti a vytočením nastavení kalibrace, nebo využijte výhody upgradu na Sonarworks…

Prostě to funguje - Sonarworks

Spojili jsme se Sonarworks - specialisty pro kalibraci místností a přinášíme bezproblémovou integraci se SoundID Reference, která vám umožní přesně měřit a kalibrovat vícekanálová nastavení za méně než hodinu. S referenčním měřícím mikrofonem Sonarworks a 60denní bezplatnou zkušební verzí softwaru SoundID Reference pro vícekanálový software, který je součástí dodávky, vám ORIA umožní vytvářet vlastní profily Sonarworks pro různé monitorovací formáty a cílové režimy, načítat je do ORIA a využívat trvale přesný a pohlcující zvuk s nízkou latencí.

Oficiálně Dolby* schváleno
ORIA se oficiálně integruje s Dolby Renderer, což vám umožní převzít kontrolu nad funkcí Down Mix přímo z uživatelského rozhraní ORIA. Ideální pro rychlou kontrolu vašeho mixu v různých monitorovacích formátech, jako je 7.1, 5.1, stereo a další.

Rychlé vyvolání profilu
Pomocí profilů můžete rychle přepínat mezi reproduktory, úrovněmi poslechu a cílovými křivkami. Představte si, že okamžitě přepnete z vašich dokonale kalibrovaných stereo nearfield reproduktorů na 9.1.6 pohlcující nastavení s Dolby X-Curve. Nyní můžete stisknutím tlačítka.

Ovládání poslechových reprosoustav
Létejte celou vaší relaci vysokou rychlostí se skutečně pohlcujícím ovládáním monitoru. Ovládání nabízí barevně kódované skupiny reproduktorů, ztlumení/sólo reproduktorů pro jednotlivce a skupiny, globální ovládání hlasitosti, oříznutí a ztlumení a globální zpoždění (synchronizace rtů) pro postprodukční pracovní postupy.

Metering
Sledujte své měření z více míst, včetně LCD obrazovky na předním panelu ORIA, softwaru pro stolní počítače nebo dálkového ovládání iPadu. Potřebujete ještě více podrobností? Rozšiřte měření plochy ORIA prostřednictvím nezávislého okna a odemkněte další vizuální zpětnou vazbu

Go Remote - ovládání aplikace iPad

S aplikací ORIA iPad Control App už nikdy nezmeškáte ani minutu. Síla dotyku vám umožňuje vzdálený přístup ke všem ovládacím funkcím ORIA z jednoho centralizovaného ovládacího centra. Upravte úrovně, vyzkoušejte reprosoustavy, přepínejte profily a sledujte měření – to vše přímo z vašeho počítače. Přesné ovládání bez složitostí.

KONEKTIVITA

Vytvořte spojení

Díky široké škále možností připojení poskytuje ORIA více než dostatek I/O pro profesionální vícekanálová nastavení. Zapojte prostorové reproduktory přes linkový nebo AES výstup. Připojte své nearfield reproduktory k vyhrazeným stereo výstupům. A snadno integrujte externí rozhraní nebo předzesilovač pomocí ADAT vstupů.

 • Prostorové výstupy
  ○ 16 symetrických analogových výstupů pro monitorování až 9.1.6.
 • Výstupy AES
  ○ 8 párů digitálních výstupů AES pro propojení s digitálními reproduktory
 • Vyhrazené stereo výstupy
  ○ Vyhrazené stereo výstupy pro nepohlcující integrovaná blízká pole
 • Vstup a výstup Word Clock
  ○ BNC připojení pro integraci do větších instalací
 • Vstupy ADAT
  ○ 16 vstupních kanálů ADAT pro použití jako externí ovladač monitoru 9.1.6 nebo tradiční vícekanálové nahrávání.
 • Volitelné vstupy Dante
  ○ Integrace do pracovních postupů AoIP pomocí volitelné karty Dante.

USB konektivita
Díky připojení přes vysokorychlostní připojení USB nabízí ORIA monitorování s ultra nízkou latencí a pevný výkon ovladače pro macOS i Windows.

VOLITELNÁ KARTA DANTE
Volitelná karta Dante© od ORIA, která poskytuje až 16 vstupních kanálů přes AoIP, vám umožní rychlou integraci s novými nebo stávajícími sítěmi AoIP, takže váš přechod k pohlcujícímu bezproblémovému. Ideální pro velké studiové komplexy a vzdělávací zařízení.

AUDIO VÝKON

 • Míchejte s důvěrou
 • Vysoce výkonné převodníky

Díky vysoce výkonným AD/DA převodníkům ORIA a masivnímu dynamickému rozsahu 126 dB budou vaše mixy znít detailněji než kdy předtím. Vytvořeno tak, aby poskytovalo co nejupřímnější překlad vašeho zvuku, pomáhalo vám slyšet jemné detaily, identifikovat problematické pasáže a činit lepší rozhodnutí o mixu. Naprostá srozumitelnost pro posun vašich mixů na další úroveň.

Analogový předzesilovač, ještě chytřejší

Konzolové mikrofonní předzesilovače
Dva mikrofonní předzesilovače ORIA Audient Console, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly extrémně nízký šum a nízké zkreslení s nádechem klasického analogového tepla, poskytují zisk 60 dB a budou fungovat jako mikrofonní, linkové nebo Hi-Z nástrojové vstupy. Poskytují čistý, přesný a věrný obraz zdrojovému signálu vašeho zvuku.

A vůbec poprvé je nyní mikrofonní předzesilovač Audient Console ovládán dálkově. Optimalizován tak, aby vám poskytnul zvukové výhody svého čistě analogového designu spolu s přesným digitálním ovládáním.

Ovládací prvky vás skutečně chytnou
Tlačítka Ring LED a podsvícený LCD displej ORIA jsou perfektně jasná a nápadná celo-černá povrchová úprava dodává nádech extra třídy. Kdo řekl, že vybavení studia musí vypadat nudně?

Výzva pro Audient

„Vzhledem k tomu, že v hudební, filmové, televizní, herní a VR produkci stále více převládá immersive audio zvuk, bylo naším cílem navrhnout účelové a cenově dostupné řešení pro ty, kteří chtějí pracovat v tomto vícekanálovém formátu,“ říká Andrew Allen z Audient.

„Se současnými řešeními audio rozhraní je immersive audio často dodatečným rozšířením, ale ORIA je navržena tak, aby udělala krok vpřed a poskytla vám vnitřní prostor a kalibraci reproduktorů DSP, true immersive audio monitoring a profesionální zvukový výkon spolu s inteligentní integrací se Sonarworks a Dolby*.

“ORIA poskytuje 16 výstupů přes sběrnice TRS nebo AES, dva vyhrazené reléově spínané stereo výstupy, dva nezávislé výstupy pro sluchátka, vstup a výstup BNC Word Clock, stejně jako dva mikrofonní předzesilovače Audient Console, 16 vstupů ADAT a volitelnou 16-vstupovou kartu AoIP Dante, která je ideální pro velké studiové komplexy a vzdělávací zařízení.

ORIA, navržená s dvojím účelem, není pouze výkonným audio rozhraním USB-C se 16 výstupy, ale může se také integrovat do vašeho stávajícího studiového nastavení jako samostatný monitorový ovladač prostřednictvím vstupů ADAT nebo volitelné karty Dante Card.

Další informace o využití, nastavení a možnostech rozšíření najdete na stránkách výrobku zde

 *Dolby a symbol dvojitého D jsou registrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories.

 

Koupit Audient ORIA na eshopu iMusicdata.czKoupit Audient ORIA na B2B Dealerzone