Audient – technologie sluchátkového zesilovače

Proč je sluchátkový zesilovač zvukových karet iD tak ikonický a jak funguje .

Audient - technologie sluchátkového zesilovače

Vloženo 09. 03. 2022

U Audient je zvukový výkon jádrem všeho a je dobré vědět, jak jsou pro náročnou práci ve studiu sluchátkové zesilovače zvukových rozhraní Audient iD připraveny.

Technologie sluchátkového zesilovače

Řada Audient iD je díky mikrofonním předzesilovačům Audient převzatým přímo z vlajkové lodi ASP8024-HE Recording Console známá pro své skvěle znějící předzesilovače. Je však zbytečné mít pouze skvělé předzesilovače, pokud je současně také nemůžete poslouchat ve vysoké věrnosti, takže bylo životně důležité, abychom řadu iD navrhli tak, aby obsahovala vysoce kvalitní a neuvěřitelně výkonné sluchátkové zesilovače. Což je přesně to, co u Audient udělali. Pojďme se ponořit do toho, jak se ke koncepci skvělého sluchátkového zesilovač postavili v Audient.

Abychom dosáhli nejlepší kvality v tak malém přenosném rozhraní, používáme konstrukci zesilovače třídy AB. Pokud tyto třídy neznáte, Class-AB v podstatě kombinuje zvuk se super nízkým zkreslením designu třídy A a účinnost designu třídy B, což znamená, že můžeme získat vysoce kvalitní zvuk v přenosném zařízení, které běží pouze na USB napájení a nevyžaduje objemný zdroj napájení.

Konstrukce sluchátkového zesilovače byla poprvé představena na zvukové kartě iD22 a byla spárována se speciálním, vysoce kvalitním převodníkem digitálního signálu na analogový (DAC), který společně poskytoval profesionální zvukový výkon na stolních počítačích našich uživatelů. Se zavedením iD44, iD4 (MKII) a iD14 (MKII) bylo přidáno několik malých vylepšení.

Za prvé, zavedení nové generace DAC znamenalo možnost snížit zkreslení na mizivě nízké úrovně a zároveň dramaticky zvýšit dynamický rozsah, díky kterému můžeme poskytnout co nejčistší možnou reprodukci vašeho zvuku. Za druhé jsme na výstup přidali to, co je známé jako DC servo, což umožňuje odstranění DC bez použití kondenzátorů na audio cestě. To mnohdy může způsobovat "rozmazání" signálu a ztrátu nízkofrekvenčního spektra. Sluchátkové výstupy si díky tomu zachovají ostré detaily zvuku a zároveň poskytují výkonnou odezvu na nízké úrovni.

Zavedením rozhraní USB-C u modelů iD4 (MKII) a iD14 (MKII) které poskytuje více výkonu jsme mohli zvýšit pracovní rozsah (Headroom) sluchátkového zesilovače a poskytnout tak ještě čistší zvuk při vyšších úrovních hlasitosti a to i pro sluchátka s nízkou citlivostí.
Stejný design sluchátkového zesilovače byl také použit v menších zvukových kartách EVO 4 a EVO 8. To znamená, že ať už používáte řadu iD pro nahrávání a mix hudby nebo používáte EVO pro streamování a podcasting, bude kvalita sluchátkového výstupu vždy špičková.

S tak vysoce kvalitním sluchátkovým zesilovačem jsou audio rozhraní také perfektní pro přehrávání vysoce věrných zvukových souborů, čímž snadno konkurují jiným audiofilským sluchátkovým zesilovačům na trhu. Specifikace sluchátkového výstupu zvukové karty Audient iD14 (MKII) tak můžete snadno srovnat s vaším oblíbeným sluchátkovým zesilovačem.
Sluchátkový zesilovač u zvukové karty Audient iD14 (MKII) je jen součástí neuvěřitelně výkonného a profesionálního audio rozhraní. Specifikace včetně dvou mikrofonních předzesilovačů používaných u studiových mixpultů Audient ASP8024-HE Console, špičkových AD/DA převodníků ve své třídě, 4 linkových výstupů a mnohem více představuje zhruba stejnou cenu jako samostatný audiofilský sluchátkový zesilovač. Audient tak umožňuje velmi efektivní a přenosné řešení na rozdíl od samostatných předzesilovačů a sluchátkových zesilovačů, které všechny vyžadují vlastní napájení.

Stručně řečeno, můžete si být jisti, že při používání řady audio rozhraní Audient iD uslyšíte každou nuanci, každý detail svého zvuku. To vám umožní posunout vaše nahrávky na další a vyšší úroveň. Pokud nevěříte, zde je to, co říkají někteří naši známější uživatelé:

Damien Lewis - Mix Engineer (Katy Perry, Rihanna, Justin Timberlake)

„Mnoho výrobců z důvodu ušetření nákladů omezuje některé detaily. Častou obětí se potom stává sluchátkový zesilovač. Sluchátkové výstupy na Audient iD44 znějí každým kouskem stejně podrobně a jasně jako hlavní výstupy. Rozdíl jsem zaznamenal hned po přechodu z mého starého 2-kanálového převodníku. A k dispozici jsou i dvě sady sluchátkových výstupů s individuální regulací hlasitosti.

Sluchátkový zesilovač u Audient iD44 zní detailně a má dostatek výkonu. Na rozdíl od ostatních ve své třídě, které znějí rozmazaně a zkresleně, když potřebujete více zabrat, iD44 zní skvěle od začátku až do konce.

iD44 má na přední straně dva samostatné vysoce výkonné a precizní výstupy pro sluchátka. Přesně to, co potřebujete u 4-kanálového audio rozhraní. Žádné hledání někde v menu nastavení nebo přepínání funkčními ovladači. Tady je to zde, přímo před vámi. “

Koupit zvukovou kartu Audient iD44 na eshopu imusicdata.czKoupit zvukovou kartu Audient iD14 na eshopu imusicdata.czKoupit zvukovou kartu Audient iD4 na eshopu imusicdata.czKoupit zvukovou kartu EVO 4 na eshopu imusicdata.czKoupit zvukovou kartu EVO 8 na eshopu imusicdata.cz