Audix M55 – Revolučně jednoduchá instalace na každém stropě

Nové závěsné stropní mikrofony M55 už jsou na trhu! Tyto miniaturní kondenzátorové mikrofony jsou ideálním řešením nesnází spojených s montáží a pokrytím u všech typů audio produkcí.  M55 je vhodný především pro konference, meetingy a posluchárny, kde je maximální důraz kladen nejen na zvukovou kvalitu a flexibilitu, ale i na estetickou stránku věci.

Audix M55 - Revolučně jednoduchá instalace na každém stropě

Vloženo 04. 06. 2013

"Při vytváření designu M55 bylo naším cílem vyřešit obecné problémy spojené s instalací a použitím závěsných mikrofonů,“ uvádí viceprezident prodeje a marketingu Audix Cliff Castle. "Začalo to už s miniaturním kondenzátorovým mikrofonem M1255B, který pracuje s integrovaným předzesilovačem a zdrojem. Pak jsme vytvořili závěsnou stropní variantu (očekáváme patent), která dovoluje přesné směrování a úpravy i po instalaci mikrofonu. Nakonec jsme do M55 vložili i vzduchotěsnou kapsli určenou pro snímání prostoru (pléna) a vyhovující všem požadavkům na kódování. Jsme přesvědčeni, že M55 je tím nejlepším závěsným stropním mikrofonem, který lze v současné době na trhu najít. A to jak po stránce zvukové, tak z pohledu flexibility."

Ojedinělý systém uchycení umožňuje zavěšení mikrofonu ve vzdálenosti 3-120 centimetrů od stropu. Vzduchotěsné propojení mezi mikrofonem a boxem spolehlivě udrží M55 v požadované výšce a úhlu. Jakékoli pozdější úpravy jsou velmi jednoduché a spolehlivé díky přídatnému polohovacímu klipsu.

"Ostatní stropní mikrofony používají externí adaptér v dolní části linky, díky tomu není kabelové propojení mezi mikrofonem a adaptérem řádně vybalancované, a proto zde hrozí riziko interference,“ vysvětluje manažer mezinárodního prodeje Audix Gene Houck. "M55 tento problém od základu řeší integrovanou elektronikou. Navíc je tento mikrofon vybaven výměnnou kapslí, což nabízí široké spektrum vzorů: omni, cardioid, hyper-cardioid a super-cardioid (shotgun). M55 tedy vyhovuje prakticky jakémukoli použití."

"Montážní systém pro M55 je zcela unikátní," vysvětluje Castle. "Audix vyvinul takový systém, který jednoduše umožní upravit požadovanou vzdálenost mikrofonu od stropu, aniž by bylo třeba se stropní deskou jakkoli hýbat. Tím se lze přizpůsobit jakémukoli prostoru. Tuto možnost nenabízí žádný jiný dostupný produkt na trhu."

Frekvenční odezva je uzpůsobena mluvenému slovu. Integrovaná elektronika, vysoká citlivost, nízký šum a vybalancovaný výstupní signál. Součástí balení je i klips pro úhlování.

Produkt zakoupíte v našem e-shopu imusicdata.cz