Audix USA uvádí A127 všesměrový kondenzátorový mikrofon s unikátní vložkou z metalického filmu

Společnost Audix, přední americký výrobce profesionálních mikrofonů a bezdrátových mikrofonních systémů a referenčních sluchátek, představuje nový všesměrový kondenzátorový mikrofon A127 primárně určený pro nejnáročnější nahrávání.

Audix USA uvádí A127 všesměrový kondenzátorový mikrofon s unikátní vložkou z metalického filmu

Vloženo 03. 06. 2021

Uvedení špičkového mikrofonu A127 na trh završilo mnoho let výzkumu a vývoje v oblasti technologie kondenzátorů. AUDIX A127 umí zachytit akustické nástroje s průzračnou průhledností, přesností a čistotou. Tento všesměrový mikrofon využívá referenční půlpalcovou kapsli typu 1 pokrytou unikátním kovovým filmem, který umožňuje vytvořit nepřekonatelný profesionální studiový záznam, vysílání a přenosy, filmový zvuk i sound design.

KONZISTENTNÍ A SPOLEHLIVÝ VÝKON

Model A127 je vybaven kapslí referenční kvality, kompatibilní s typem 1 IEC 61094-4, s velmi precizně napnutou membránou z kovové fólie, která zaručuje konzistentní a spolehlivý výkon i v nejnáročnějších prostředích.

Velikost půlpalcové membrány představuje „bod slasti“ pro akustické snímání zvuku, a proto se také stala standardem pro akustická měření. Ultratenká membrána z kovového filmu o průměru 3 mikrony poskytuje vynikající transientní odezvu a úroveň detailů a realismu, jaké u běžných membránových materiálů nelze dosáhnout.

VYROBENÝ S NEJVĚTŠÍ PŘESNOSTÍ V USA

Řada několika řízených štítů chrání mikrofon před vnějším rušením a kapacitní vazbou. Obvody a mechanické součásti, včetně pozlaceného štítu a precizně opracovaného krytu, odolného proti korozi, byly navrženy a vyrobeny podle náročných specifikací společností Audix ve Wilsonville v americkém státě Oregon.

STEREOFONNÍ  SNÍMÁNÍ S AUDIX A127

Se svou všesměrovou charakteristikou vyniká A127 jako prostorový mikrofon a lze jej také začlenit do různých stereofonních sestav. Profesionálové v nahrávacím průmyslu často používají stereofonní všesměrový mikrofon pro nahrávání orchestrů, strunných nástrojů a smyčcových souborů, klavírů, klavírních souborů, klasických kytar, varhan, bicích a pěveckých sborů. Většina vzdálených klasických nahrávek je nejčistší a nejvíce fázově koherentní s jedním stereofonním párem všesměrových mikrofonů zapojených způsobem A-B k navození pocitu přítomnosti v publiku.