Automatický mixážní systém Dugan nově v pultech Yamaha řady TF

Společnost Yamaha představila na veletrhu Pro Light + Sound 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem nejnovější verzi firmwaru V3.5 pro mixážní pulty řady TF.

Automatický mixážní systém Dugan nově v pultech Yamaha řady TF

Vloženo 24. 05. 2017

Pulty Yamaha řady TF se vyznačují jednoduchým ovládáním díky dotykovému panelu TouchFlow Operation™, který si již velké množství uživatelů oblíbilo. Nenáročnost obsluhy systému je ideální pro začátečníky, i pro zvukařské veterány, přičemž je zachován profesionální zvuk a široké možnosti mixování. Firmware verze V 3.5 výrazně rozšíří možnosti využití řady TF tím, že navíc přichází s uznávaným systémem Dugan Speech System s možností automatického mixování a dalšími vylepšeními. Firmware V3.5 přináší funkci automixování Dugan do digitálního pultu této cenové kategorie úplně poprvé.

Funkce automatického mixu Dugan ve vstupním kanálu

Tato aktuální verze, vyvinutá ve spolupráci se společností Dan Dugan Sound Design, přináší do řady digitálních pultů Yamaha řady TF originální a inovativní algoritmy automatického mixování. Podobná funkce byla zahrnuta i v řadě digitální pultů QL od V1.0, i v pultech řady CL.

Funkci automatického mixování Dugan lze použít až na osmi kanálech řady TF, automaticky zvyšuje gain aktivních mikrofonních vstupů, současně potlačuje gain neaktivních vstupů a každý vstup je přizpůsoben tak, že se vytváří stejnoměrná celková mixážní úroveň. Tato funkce eliminuje potřebu složitých operací s fadery například při prezentacích, kde se používá vícero mikrofonů, nebo při panelových diskusích, kde je potřeba ještě větší množství mikrofonů. Pokrokové algoritmy automatického mixování Dugan také zachovávají bezpečné rozmezí před zpětnou vazbou s jistotou vysoce kvalitního a čitelného zvuku.

Dan Dugan, výkonný ředitel společnosti Sound Design, vysvětluje: „Přidání funkce Dugan Speech System do pultů řady TF představuje obrovskou výhodu při jakémkoliv prezentačním využití jako jsou konference, bezdrátové mikrofony v divadlech, zasedací místnosti, společenské prostory, politické debaty, televizní zprávy, sportovní přenosy, soutěžní programy, reality show, kostely či telekonference.

Yoshi Tsugawa, ředitel divize Yamaha Pro Audio dodává: „Řada TF s každým nový firmwarem obrovsky vyrostla a jsme velice rádi, že s aktuální verzí 3.5 můžeme nabídnout i funkci automatického mixování Dugan. Verze 2.5 přidala matrix and delay pro výstupy, verze 3.0 přišla s vylepšenými bezpečnostními prvky a verze 3.1 přinesla podporu AES67. Použitelnost série TF roste závratným tempem. Nyní funkce Dugan pozvedá pulty řady TF na úplně novou úroveň všestrannosti a výkonnosti.

Firmware V3.5 pro série TF bude k dispozici v červnu 2017.

Více informací k Yamaha TF sérii