Brian a Karma Auger a mikrofony Audix

Na světě není mnoho hudebníků, kteří by se mohli pochlubit životopisem, jako má Brian Auger. Spolupracoval s umělci zvučných jmen, počínaje Rodem Stewartem přes Tonyho Williamse až po Led Zeppelin a Jimi Hendrixe, a to převážně v nejvíce vzrušujícím období hudby – šedesátých letech minulého století.

Brian a Karma Auger a mikrofony Audix

Vloženo 11. 07. 2016

Auger začal hrát na piano ve věku pouhých tří let, kdy se pokoušel o jakési experimenty s pianem. Jeho otec byl vyznavačem klasické hudby – mezi oblíbené patřily Sonata Moonlight , Liebestraum, pochody jako Stars and Stripes Forever a ragtime. Jeho sourozenci zbožňovali Duke Elingtona, Count Basie, Nat King Cole, Bing Crosby a Frank Sinatru a spoustu dalších jazzových muzikantů, kteří byli pro mladého Briana vzorem.

Na začátku jeho kariéry doslova našel sám sebe ve vystupování na Londýnské jazzové scéně, která byla tou dobou na vzestupu - hrál se členy kapely Duke Ellingtona, kapely Count Basie´s a dalšími.

Dnes Brian pokračuje ve spolupráci s předními umělci hudebního průmyslu (naposledy jel turné s italským zpěvákem Zucchero), stejně tak jako ho zaměstnává jeho vlastní turné Oblivion Express, na které se k němu roku 2005 přidal jeho syn Karma Auger, jako hráč na bicí a současně jako producent a zvukař.

„Hrajeme na mezinárodní úrovni a vždy máme s sebou mikrofony Audix“, říká Brian. „Zkoušeli jsme je porovnat s jinými mikrofony a důvod, proč jsme se rozhodli vozit s sebou právě mikrofony Audix byl ten, že nám poskytují jasný zvuk bez ohledu na to, kde hrajeme. Zda jsme v obrovské hale a hrajeme pro 5000 lidí nebo vystupujeme v malém klubu pro 200-300 osob. Víme, jaký zvuk potřebujeme a ten také od mikrofonů Audix vždy dostaneme.“

Mikrofony, které používají Brian a Karma Auger:

Bicí: D6, i5, MicroD, SCX1HC, SCX25A

Baskytara: OM5, D1

Kytara: OM5, CX112

Vokály: OM7

Zobrazit produkty Audix

zobrazit produkty Audix