Cena Latin Grammy na Floridě

Na 4. ročníku udělení ceny Latin Grammy, Mike Stewart (ze společnosti ATK Audiotek, Burbank,  Kalifornie) si vychutnal jeho první zkušenost s ovládáním nové značky mix pultu „INNOVASON Sy80“, který obsahuje 80 faderů, 48 buses, 80 vstupů a 80 výstupů, což je více než dostatečná kapacita na zvládnutí tak složité hudební show.  

Cena Latin Grammy na Floridě

Vloženo 04. 03. 2010

Stewart používal pulty INNOVASON Grand Live i dříve při předávání cen v mnoha televizních přenosech či na různých speciálních hudebních akcích. Schopnostmi Sy80 byl však velmi nadšen a prohlásil, že práci s tímto pultem miluje. Zvláštně podotknul, že se mu zamlouvá zvýšení počtu kanálu na 80 a nastavení faderů.

Sy80 nabízí fader ke každému kanálu, bez „navrstvení“, každý podporující obsáhlou škálu možností zpracování digi signálu, zahrnující 4 pásmový parametrický equalizer, gate, compressor a delay. Veškerý processing je k dispozici bez jakéhokoliv omezení nebo bez zpoždění.

Stewart dodal, že u Sy80 je výborný pokrok u faderů, pokrok při vytvoření matrice a příslušných skupin.

Jedinečné zařízení INNOVASON XFAD představuje koncept rozšíření faderů k digitálním live sound pultům, což dovoluje nakonfigurovat desku efektivněji pro každou jednotlivou aplikaci. Fadery nastavené na input mohou být nakonfigurovány jako mono, stereo nebo jako multiple XFAD expanded fader. Neomezený počet vstupů (jako např. skupina bubnových kanálů) může být přiřazený pod jediní fader.

Konfigurace faderů umožňuje uživatelům definovat funkci každého faderu zvlášť. Na příklad fadery nakonfigurované na kontrolu mix busses mohou být nastavené jako mono, stereo nebo LCR, pomocné nebo matrix mastry, audio podskupiny nebo jako skupiny mastrů VCA. Ve skutečnosti může být vytvořen neomezený počet VCA skupin.

Cena Latin Grammy byla visílána z Miami společností CBS na začátku září. Tento rok přitáhla Cena Latin Grammy přes 5 milionů diváků, což je o 20 % více než v předchozích letech. Hlavním výhercem večera se stal kolumbijský rocker Juanes, který si odnesl celkem 5 cen: za Album roku, Desku roku, Píseň roku a cenu za nejlepší rokovou píseň. Kubánský muzikant Paquito D´Rivera a mexický umělec Joan Sebastian získali každý po dvou cenách Grammy.