Co se děje ve Frankfurtu: Yamaha Rivage PM10 a TF série

Yamaha Commercial Audio v úterý 15.4.2015 slavnostně představila nový systém Rivage PM 10 a sérii digitálních konzolí TF1, TF3, TF5.

Co se děje ve Frankfurtu: Yamaha Rivage PM10 a TF série

Vloženo 15. 04. 2015

Yamaha Rivage PM10

Rivage PM10 je novou vlajkovou lodí firmy Yamaha. Systém je právem nazývaný jako jeden z nejvýkonnějších a nejflexibilnějších, který kdy spatřil světlo světa. Jádrem je nově vyvinutý hybridní mikrofonní předzesilovač RY16-ML-SILK. Tento unikátní design umožňuje v rámci analogové sekce produkovat konzistentní, přirozený zvuk, dokonce i při vysokém nastavení gain. Následuje 96 kHz, 24-bitový A/D převodník společně s vylepšeným digitálním modelingem Yamaha VCM od Rupert Neve Designs a Silk procesingem.

Díky blízké spolupráci s Rupert Neve při vývoji RY16-ML-SILK obsahuje nové VCM modely Rupert EQ773, Rupert Comp 754, Rupert EQ810 a Rupert Comp 830. Konzole obsahuje i 2 reverby, jmenovitě VSS4HD a NonLin2 od TC Electronic. Spolupráce s renomovanými výrobci uzavírá ultra-harmonizer H3000 od Eventide. Uživatelské prostředí systému vychází z ostatních konzolí Yamaha, navíc může uživatel očekávat ještě větší flexibilitu.

Celkem 24 vstupních ovládacích kanálů je propojeno s dvěmi 15-palcovými dotykovými obrazovkami. Optimální viditelnost rotačních enkodérů je zajištěná díky jasné indikaci ve tvaru podkovy. Je zde i možnost připojení třetí obrazovky pomocí DVI socketu.

Páteří systému je zbrusu nový TWINLANe ring network, který zvládá až 400 audio kanálů při 96 kHz, 32-bit do vzdálenosti až 300 metrů. TWINLANe dále umožňuje připojení až 8x RPio622 I/O jednotek, 2x kontrolery CS-R10 a 2x DSP-R10 DSP engines.

Volitelná je pak HY-DANTE karta, která umožňuje připojení vícekanálového nahrávání nebo jiných Yamaha konzolí.

Video

http://goo.gl/ow5GZ9

http://goo.gl/9BxDKi

Galerii naleznete pod článkem.

Yamaha TF série

Série digitálních mixpultů (TF1, TF3, TF5) je určena nejenom profesionálům z řad zvukařů, ale i nováčkům za pultem a obecně pro všechny kteří pro svoji práci vyžadují rychlý a intuitivní systém. Toho je dosaženo díky novinkám v podobě detailního nastavení gainu (GainFinder), jednokrokového kompresoru/EQ a presety pro specifické mikrofony určené i do těch nejmenších ozvučovacích aplikací.

Zkratka TF znamená „TouchFlow Operation“ – jedná se o nový přístup k workflow na mixpultu a ve své podstatě jde o kombinaci uznávaného Yamaha user interface a pokročilého dotykového panelu, která umožňuje reagovat rychle a efektivně na hudbu, muzikanty či dění na pódiu. Dosažení ideálního mixu se tímto stává ještě snadnějším.

TF série se skládá ze 3 kompaktních modelů – TF1, TF3, TF5 – které mají 17, 25 respektive 33 motorizovaných faderů společně s 16, 24 a 32 analogovými vstupy na zadním panelu.

Video

http://goo.gl/ebjtgu

Galerii naleznete pod článkem.