Divadlo investuje do Innovason Eclipse

Divadlo Bielefeldv severovýchodním Německu, otevřené od roku 1904, je jedno z největších divadel v regionu. Domov Bielefeldské Opery se pyšní dvěmi auditorii, kde se konají různé představení: muzikální dramata, hry, balet, moderní tance a samozřejmě opera. Vše získalo reputaci, která se rozšířila až za hranice Westphálska. 

Divadlo investuje do Innovason Eclipse

Vloženo 13. 04. 2010

Bielefeldský technický tým, v čele se zvukařem Thomasem Noackem, zná INNOVASON velice dobře, jelikož hlavní divadlo je již vybaveno pulty Sy80 a Sy48, které se používají v tandemu při velkých představeních konajících se na hlavním jevišti v Bielefeldu. Noack si s úsměvěm vybavil jeho první setkání s INNOVASONEM: “Tenkrát jsme pracovali z režie, která byla umístěna o úroveň níže než jeviště - Sy80 byl v té době jediný pult, který neměl massivní meter bridge , jenž by nám clonil ve výhledu na jeviště! Takže jsme si jej tenkrát koupili, ikdyž ještě dokonce ani neměli sepsaný manuál! Nicméně když přišel čas na výměnu pultu pro menší TAM stage, měl Noack obrovské potíže prosadit, že jedině Eclipse může být náhradou, ani zdaleka to totiž nebylo samozřejmé.

“Zhlédli jsme několik pultů předtím, než jsme se rozhodli pro Eclise,” poznamenal. “Pult je zde pro jeho vlastnosti, neb se nejvíce hodil pro styl naší práce.” Noack pokračoval: “Opravdu si velice ceníme současných rysů Elipsu, které ostatní pulty jednoduše nenabízí – například SmartPanel concept nám dává trvalý přístup k úplně všemu, co máme rádi – v našem případě k efektům nebo auxům. Také vám to umožňuje kontrolovat celý mix na minimálním počtu faderů. Skutečnost, že můžeme mít gain na každém kanálu, je pro nás také nesmírně užitečná věc. Samozřejmě, že opakujeme to samé představení mnohokrát a většina našich nastavení musí být korigována nejen mezi jednotlivými představeními, ale i v průběhu jednoho a toho samého představení, takže individuální gain je pro nás velice důležitý.”

Zvukař Michael Stellbrink souhlasí, “ Filozofie systému je úžasná – tak jako všechny INNOVASON pulty. Je to ideální prostředek pro divadla. Eclipse umí absolutně vše, co potřebujeme, aby uměl a více – vlastně jeho výkon je dokonce lepší než jsme si představovali, že by měl být. Jsme velice pyšní na to, že patříme do INNOVASON family. Vše co nyní potřebuji je, aby mi Hervé navrhnul Sy80 s MARS recording systémem a SmartPanelem!”

“Eclipse je rozšíření všeho, co jsme milovali na Sy48 a Sy80, především co se flexibility týče,” řekl na závěr Noack. “Umím si představit jeho důležitost pro většinu odvětví, ale v divadle je nejdůležitější. Flexibilita a snadné ovládání je pro mě to, čím INNOVASON vystupuje z řady. Byli jsme dychtiví vyzkoušet i jiné pulty, jelikož máme naše INNOVASONY už mnoho let. Mysleli jsme si, že mezitím jiní výrobci možná přišli na trh s nějakými zajímavými produkty. Je pravda, že přišli, ale co se týče ceny, nic nemůže konkurovat Elipsu nebo službám, které nám poskytoval INNOVASON po léta. Je to nepřekonatelný balíček!”