Eclipse září v la Cité des Sciences v Paříži

Prosinec 2009 La Cité des Sciences et de l’Industrie je jedno z největších a nejnavštěvovanějších vědeckých muzeí na světě.

Eclipse září v la Cité des Sciences v Paříži

Vloženo 11. 03. 2010

Muzeum je umístěné v impozantní moderní čtvrti na severovýchodě Paříže. Obsahuje výraznou (charakteristickou) futuristickou geodetickou kopuli, the Géode, která je také centrem pro mezinárodní shromáždění. Součástí poslední rekonstrukce bylo i vybavení hlavního amfiteátru, Gaston Berger (s kapacitou 910 lidí), digitálním pultem Eclipse od společnosti INNOVASON. Pult byl dodaný firmou Studio Sextan v Paříži, která je známá hlavně svým nahrávacím studiem, ale nabízí i rentalové a instalační služby.

“V divadle se pořádá vše od seminářů přes AV presentace až po rockové koncerty, takže pult musí být jak flexibilní, tak i snadno konfigurovatelný,“ komentuje Sliman Maouchi, technický koordinátor centra pro mezinárodní shromáždění, který je zodpovědný za veškeré rekonstrukce včetně ozvučovacího systému. “Už jsme slyšeli o INNOVASON pultech hrajících při externích příležitostech, takže jsme s chutí vyzkoušeli jejich nový Elipse. Předtím, než jsme udělali závěrečné rozhodnutí, testovali jsme jej proti dalším dvěma velice známým digitálním pultům v podobné kategorii. Eclipse byl lepší v každém směru – mnohem lepší zvuková kvalita a ergonometrie pultu jsou opravdu úžasné.”

Hlavní zvukař Christophe Bardin nadšeně souhlasil. “Miluji skutečnost, že jakýkoliv fader může být čímkoliv a pomocí barevných ledek vidíte na první pohled, co jste si tam vložili. Je tam přímý přístup ke všem funkcím, které pult nabízí, což umožňuje neuvěřitelně rychlou a snadnou operaci. Další věcí, která stojí za zmínku je, že i pro jeho sofistikaci a dovednost, je práce s ním stále snadná – dále také rychlé, intuitivní ovládání a absolutní adaptabilnost na váš vlastní styl. Pro nás je to samozřejmě skvělé a také nám to usnadňujeme život v případě, když máme externí zvukaře. Kdokoliv jej doposud vyzkoušel, zamiloval si jej!

Integrovaný nahrávací systém M.A.R.S. byl dalším definitivním plusem pro Slimana a jeho tým. “Vytvářet záznam z konferencí je jednou se služeb, kterou klientům nabízíme.,” vysvětluje Sliman. “Dříve jsme nahrávali přímo na CD nebo DVD, ale neměli jsme žádnou možnost si záznam uchovat (uložit), takže pokud klient CD ztratil nebo žádal další kopii po skončení události, nemohli jsme nic dělat. Nicméně M.A.R.S. nahrává na integrovaný hard disk, takže jsme schopni si záznam uchovat až na dobu tří měsíců a klient může mít tolik kopií, kolik bude chtít.“

Limanova závěrečná poznámka týkající se Sextanu. “Už od začátku máme se Sextanem skvělý vztah, zejména s Hervém Martinem. Jejich servis je velice vzorný a dělají opravdu dobrou práci. Je radost s nimi pracovat v jakémkoliv směru.“