EVO uvádí na trh dosud nejvýkonnější audio rozhraní této řady – EVO 16

Britská audio společnost Audient s potěšením oznamuje uvedení nejnovějšího produktu ve své řadě, EVO 16.

EVO uvádí na trh dosud nejvýkonnější audio rozhraní této řady - EVO 16

Vloženo 24. 05. 2022

Nová cesta, jak dělat věci.

Britská audio společnost Audient s potěšením oznamuje uvedení nejnovějšího produktu ve své řadě, EVO 16. Tento nejnovější přírůstek představuje audio rozhraní se 24 vstupy / 24 výstupy, osm oceněných předzesilovačů EVO, pokročilou technologii digitálních převodníků a také důmyslnou funkce Smartgain, kterou lze použít na všech 8 kanálech současně. EVO nadále plní svůj slib: „udělat nahrávání jednodušší“.

„V návaznosti na úspěch EVO 4 a EVO 8 jsme chtěli koncept EVO zvětšit,“ říká marketingový ředitel Andy Allen a popisuje nové audio rozhraní, které je navrženo tak, aby se vešlo buď na stůl, nebo do 19“ racku. „EVO 16 nabízí intuitivní uživatelskou zkušenost, profesionální zvuk a technickou kvalitu, kterou očekáváte od mateřské společnosti Audient, s mnohem větším I/O než jeho menší protějšky. A přesto stále pevně zapadá do kategorie ‚cenově dostupné‘ audio rozhraní.“

Se svým plně barevným displejem na čelním panelu EVO 16 boří dosavadní konvence. „S naším zcela novým řídicím systémem Motion UI (uživatelské rozhraní) jsme našli nový způsob, jak věci dělat,“ vysvětluje Andy. „Motion UI využívá obrazovku k inteligentnímu zobrazení informací o vaší relaci, kdykoli je potřebujete, takže jakákoli interakce s EVO 16 je plně pohlcující a snadno použitelný zážitek – srovnatelnější s tím, co byste mohli očekávat při používání chytrého telefonu. To vše bez nutnosti hloubkového potápění se v Menu nabídkách pro aktivaci jednotlivých funkcí.

„Ve spolupráci s hardwarovými ovládacími prvky EVO 16 poskytuje Motion UI centralizovaný systém ovládání jedním knoflíkem a to pro úpravu všech hardwarových parametrů EVO 16,“ pokračuje Andy. „Jednoduše řečeno, každé nastavení se zobrazí na obrazovce v reálném čase, což uživateli umožňuje provádět změny za běhu a převzít plnou kontrolu nad nahráváním, aniž by se musel dívat do počítače.“

Stejně jako u menších produktů EVO přichází EVO 16 s funkcí Smartgain, která automaticky nastavuje vstupní citlivost jednoduchým stisknutím tlačítka. „Přidaným bonusem u EVO 16 je, že dokáže automaticky nastavit zesílení pro všech 8 kanálů najednou, což je ideální pro bubeníky, kteří mají více mikrofonních vstupů, nebo pro hráče na syntezátory, kteří potřebují více linkových vstupů,“ vysvětluje Andy.

„Smartgain byl navržen tak, aby zbavil dohadů při nastavení zisku signálu. Nejen, že to šetří čas pro uživatele, ale také odstraňuje potíže pro ty, kteří pracují sami. To znamená, že uživatelé mohou strávit méně času u nastavení technologie a více času nahráváním.

Osm předzesilovačů EVO 16 poskytuje 58dB Mic Gain, zatímco jeho pokročilá technologie převodníku nabízí ohromující dynamický rozsah 121dB čímž nabízí profesionální zvukový výkon.

Je zde také prostor pro rozšíření. Díky optickým vstupům a výstupům je možné nahrávat cokoli od pouhých bicích až po celé hudební těleso. Aby se studio mohlo časem rozrůstat, existují možnosti ADAT i SPDIF rozšíření až o 16 dalších kanálů mikrofonních předzesilovačů.

Software EVO Mixer kompatibilní s MacOS a Windows a poskytuje další možnosti pro nastavení a směrování vstupů a výstupů, umožňuje monitorování s ultra nízkou latencí a mnoho dalšího. Díky pečlivě navržené pevné ocelové šasi s protiskluzovými gumovými nožičkami se EVO 16 pohodlně vejde buďto na stůl, pod notebook nebo se do racku (s volitelnými rack úchyty).

Funkce:

 • 8 x EVO mikrofonní předzesilovač s funkcí Smartgain
 • 2 x JFET přístrojové vstupy
 • 2 x nezávislé sluchátkové výstupy
 • 8 x linkové výstupy
 • 2 x optické vstupy
 • 2 x optické výstupy
 • 24In/24Out maximální konfigurace při plném rozšíření (2x ADAT IN/OUT)
 • Vícekanálový Smartgain
 • Ovládací systém „EVO Motion UI“
  ○ LCD obrazovka s vysokým rozlišením
  ○ Centralizované ovládání jedním knoflíkem
  ○ Ultra Clear Metering
  ○ Ovládání vstupu/výstupu
  ○ Indikace stavu kanálu
 • Programovatelné funkční tlačítko
 • Softwarový mix s velmi nízkou latencí
 • Ovládání monitoru
 • Audio Loop-back
 • Výstup Word Clock pro externí synchronizaci
 • USB 2.0 (připojení USB-C)
 • Rozlišení 24bit / 96kHz

 

O Audient

Posláním společnosti Audient je zpřístupnit profesionální kvalitu zvuku všem prostřednictvím síly technologie. Audient neustále inovuje, aby našel rovnováhu mezi dokonalostí zvuku a uživatelským zážitkem; navrhování produktů pro nahrávání zvuku, které podporují kreativitu a zjednodušují proces nahrávání.

Díky odhodlání navrhovat produkty, které vyvažují kvalitu a jednoduchost, včetně analogových nahrávacích konzolí, audio rozhraní, mikrofonních předzesilovačů a ovladačů monitorů, si Audient vybudoval silnou komunitu hudebních tvůrců v profesionálních i domácích studiích po celém světě. Audient také provozuje svou divizi EVO, jejímž cílem je usnadnit a zpřístupnit kreativní nahrávání.

Společnost Audient byla založena v roce 1997 a sídlí ve Velké Británii.

Koupit EVO 16 na eshopu