Frankfurt 2011 – Ozvučovací technika

Letošní Prolight + Sound ve Frankfurtu přinesl několik významných technických novinek.

Frankfurt 2011 - Ozvučovací technika

Vloženo 04. 05. 2011

HK AUDIO - SOUNDCADDY One

„Nejrychlejší PA systém na světě!“Nový PA systém HK AUDIO SOUNDCADDY One představuje unikátní, rychlé a vysoce kvalitní řešení mobilního ozvučení. PA systém představuje koncepci „All-in-one“ což samotnému uživateli nabízí efektivní a rychlé sestavení PA systému bez nutnosti mixážního pultu, externích zesilovačů a audio procesorů.

Systém je vybaven satelitem osazeným 6-ti širokopásmovými 3,5“ reprosoustavami a subwooferem se třemi 6“ reprosoustavami. Výkon zabezpečuje 600 Watt zesilovač pracující ve třídě D. Integrovaný mixážní pult nabízí možnost přímého připojení mikrofonů, nástrojů, CD/MP3 přehrávače současně s možností linkového výstupu na další jednotku nebo pro záznamové zařízení.

Ozvučovací systém SOUNDCADDY One je ideálním řešením pro ozvučení prezentační místností, pro školící centra, autosalony, hotely, školy a všude tam, kde je potřeba kvalitní komplexní mobilní ozvučení s jednoduchou obsluhou a vynikajícím zvukem.

Variphone

Belgický výrobce Variphone vstupuje na český trh s celým sortimentem který zahrnujícím In Ear monitoring sluchátka, komunikační sluchátka a ochrany sluchu. Variphone In Ear monitoring sluchátka nabízí široký sortiment konfekčních sluchátek s jedno, dvou a třípáskovou technologií.

Profesionální uživatelé ocení širokou paletu zakázkových sluchátek vyráběných podle odlitků na míru. Pro zakázková IEM sluchátka je v sortimentu široká nabídka modelů s možností individuálních barev a grafických provedeních.

Komunikační systémy v režimech Half a Full Duplex najdou uplatnění pro bezpečnostní agentury, broadcast systémy a pro moto-komunikace.

Systémy ochrany sluchu najdou uplatnění nejenom v hudebním průmyslu, ale i ve výrobním sektoru, ve sportovní střelbě nebo u motocyklistů.

Nová DNA Hughes & Kettner

"Rock on Stage - Play at Home - Record at Night“

TriAmp. První zesilovač, se kterým si zahrajete rock na jevišti, pak doma a v noci budete nahrávat i v paneláku. TubeMeister 18 je postaven na bázi „vlajkové lodi“

• CLEAN a LEAD kanály, každý se samostatným GAIN a MASTER • Vypínatelný LEAD BOOST (footswitch) pro punch a sustain• Klasický pasivní 3-pásmový EQ• 2x 12AX7 preamp a 2x EL84 power amp lampy• Speciální „Oversized“ transformátory pro plný, široký zvuk• TSC – Tube Safety Kontrol pro automatický bias a ochranu lamp• Sériová efektová smyčka - FX-loop• Redukce výkonu přes 18/5/1/0-Watts Power Soak s možností přímého nahrávání• Zabudován speaker emulátor Hughes & Kettner Red Box DI-OUT (oceněný prestižními cenami)

SPL NEOS

NEOS mixer představuje nový směr v high-end aplikacích a to za využití vlastní osvědčené 120V technologie. Kompaktní mixpult v šířce 19“ a výšce 7U nabízí 12 stereo sběrnic pro 24 kanálů a master sekci.

Nová mixážní konzole NEOS otevírá nové rozměry kvalitní analogové mixáže preferované prestižními nahrávacími studii po celém světě.

NEXO 45° N12

NEXO představilo ve Frankfurtu nový monitorový systém NEXO 45° N-12. Není to pouze nový produkt, ale jedná se o zcela nový koncept v pódiovém zvuku: line monitoring.

Revoluční NEXO 45°N-12 monitor přináší na podium všechny výhody line-array technologie. Vychází z patentované NEXO technologie HRW (Hyperbolic Reflective Wavesource), která je již použita u vysoce výkonných reproduktorů GEO. Design pracuje na principu vytvoření virtuálního akustického zdroje za bednou a pod pódiem. Pro určení tvaru vlnoplochy je využíváno odrazu místo tlaku. Na rozdíl od konvenčních vysokofrekvenčních zvukovodů s obdélníkovým výstupem, zvukovod monitoru NEXO tvoří ‘úsměv’ umožňující spojit jedotlivé kabinety jako sestavu bez jakýchkoliv inteferencí mezi vlnoplochami.

Monitoroví zvukaři zjistí, že design N-12 produkuje velmi ostře definovanou vyzařovací charakteristiku a současně nabízí obrovské zlepšení v hlasitosti před zpětnou vazbou. Soustředěné pokrytí má za následek nižší potřebu akustického výkonu na jevišti. Akustický tlak a frekvenční průběh jsou konzistentní až do 2.5 metru od monitoru!

Auralex

Auralex Acoustic je jedničkou v oblasti produktů pro akustické úpravy zahrnujících akustické útlumové prvky, difuzory, protihlukové stěny, stavební materiály, izolační desky až po kompletní systémy akustiky místností.

SOMMER CABLE - MISTRAL FLAT

Německý výrobce kabelů uvádí na trh jako první na světě flexibilní multipárový kabel v PLOCHÉ VERZI. Osm symetrických párů je vyrobeno z kvalitní OFC mědi s průřezem 2x0,11 mm2. Flexibilní PVC o rozměrech pouhých 5,5x30 mm. Každý pár je opatřený číslem pro rychlou přehlednost. Jako u kulatého bratra MISTRAL je i zde 100% stínění, které zaručuje AL fólie. MISTRAL FLAT najde využití u mobilních studiových aplikací, ale i tam, kde se klade důraz na neviditelnost, a tak je ideální i pro pevné instalace. Teplotní rozsah využití -20°C - +70°C. Hmotnost 1m 226g. Barva černá.

COMMER CABLE - CLUB SERIE TEMPOFLEX

Extrémně odolný mikrofonní kabel, který vyhází z řady CLUB SERIE, ale jeho složení doplňují Kevlarové prvky. Díky tomu se kabel stává extrémně odolný. Vodiče jsou jemně spletené o průřezu 2x0,34 mm2 a přenesou analogový signál v nejvyšší kvalitě. Jemně křížené pocínované stínění zaručí vysokou ohebnost a stálost kabelu. Termoplastický obal o průměru 7,3 mm lze použít v teplotním rozsahu -20°C až +110°C. Použitá je OFC měď a PVC vyrobená z bezhalogeního materiálu. Maximální zátěž je 25kg. Jedná se o nejodolnější mikrofonní kabel na světě! Své využití najde v live a divadelních aplikacích a všude tam, kde je kabel opravdu namáhán a očekáváte tu nejvyšší spolehlivost. Hmotnost 1m 50g. Barva černá.

SOMMER CABLE - TRICONE XXL

Robustní nesymetrický kabel se silným středovým vodičem 1x0,50 mm se speciálním uhlíkovým lakováním, díky kterému je optimalizována kapacita na 85pF a zaručuje bezztrátový vysokofrekvenční přenos i na další vzdálenosti. Speciální izolace je vytvořena z pěnového PE materiálu s dvojitým kříženým 100% stíněním, které je vytvořené z jemných drátků mědi. Složení PE pěny poskytuje extrémní odolnost v tahu a dlouholetou stálost obalu. Kabel lze využít pro veškeré strunné nástroje, klávesy a samplery. Tritone XXL je určen pro live a studio aplikace. Dodává se v barvách: černá, modrá a červená. Hmotnost 1m 47g. Pro tento kabel vyvinula společnost Sommer Cable i nový konektor, ke kterému nepotřebujete žádnou pájku. Jen odizolujete kabel, nasadíte do konektoru HICON a otočíte konektorem. Kvalitní a rychlé spojení. Samozřejmě můžete využít i klasických konektorů. Označení konektoru HICON HI-J63TC-SM.

SOMMER CABLE - TRANSIT MC 3031 HD

Kombinovaný video Cat.6 power kabel Transit MC 3031 HD obsahuje 3xVIDEO (1,2/5,0) 1xCAT.6A a silový kabel 3x2,5 mm. Díky tomuto spojení lze v jednom kabelu přenášet data (EtherSound), obraz a elektrický přívod. Kvalitní OFC měď a 100% stínění zaručí nízké hodnoty útlumu a konstantní výkon i na dlouhé vzdálenosti. Pro analogové video signály přes 1000 m, SDI signály přes 500 m a HD-SDI signály přes 150m. Vše je ve středně tvrdém PVC obalu o průměru 24 mm s hmotností 1m 580g. Teplotní rozsah použití -20°C - +75°C. Kabel najde své využití v pevných a mobilních instalacích pro analogové a digitální přenosy.

SOMMER CABLE - TRANSIT MC 3231 HD-SDI

Kombinovaný video Cat.6 audio power kabel Transit MC 3231 HD-SDI obsahuje 3xVIDEO (1,2/5,0), 1xCAT.6A, 2x AUDIO a POWER 3x2,5 mm². Díky tomuto spojení lze v jednom kabelu přenášet data (EtherSound), obraz, audio a elektrický přívod. Kvalitní OFC měď a 100% stínění zaručí nízké hodnoty útlumu a konstantní výkon i na dlouhé vzdálenosti. Pro analogové video signály přes 1000 m, SDI signály přes 500 m a HD-SDI signály přes 150 m. Vše je ve středně tvrdém PVC o průměru 24 mm s hmotností 1m 600g. Teplotní rozsah použití -20°C - +75°C. Kabel najde své využití v pevných a mobilních instalacích pro analogové a digitální přenosy.

SOMMER CABLE - TRANSIT MC 2005 HD-SDI

Kombinovaný video-Cat.5e Transit MC 2005 HD-SDI obsahuje 2xVIDEO RG6 HD-SDI 3G s pevným vodičem 1,0/4,5 a 5xCAT.5e SF/UTP. Díky tomuto spojení lze v jednom kabelu přenášet data (EtherSound) a obraz. Kabel poskytuje zaručené a kvalitní přenosy pro datové video signály. Vše je v PVC o průměru 22,5 mm s hmotností 1m 514g. Barva - námořnická modrá. Kabel najde své využití v pevných a mobilních instalacích pro analogové a digitální přenosy.

MIPRO MTG-100 Konferenční a průvodcovský bezdrátový systém

Společnost MIPRO přichází na trh s novinkou bezdrátového přenosu pro tlumočníky konferencí a pro průvodce. Dlouholeté zkušenosti v bezdrátových technologiích byly přeneseny do těchto malých, ale výkonných přístrojů. MTG-100 nalezne využití v kultuře u průvodců veškerého zaměření, ale i pro tlumočníky na konferencích. Systém je provozován ve schváleném frekvenčním pásmu pro provoz v EU v rozmezí 863 – 865 Mhz a jeho využití je neomezené a legální, jak pro vnitřní, tak i venkovní aplikace. Tyto kompaktní systémy lze jednoduše nosit v kapse, nebo díky nízké hmotnosti lze pomocí popruhů jednoduše zavěsit na krk.

Pro pevné aplikace je připravený i klasický stolní vysílač, který lze umístit do racku. Pro snímání mluveného slova je nachystaný miniaturní mikrofon MM-10 na husím krku a klasický náhlavní mikrofon MU-101. Posluchači můžou využít jakákoliv sluchátka s konektorem Jack 3,5 mm. Šestnáct nastavitelných frekvencí lze využit až pro čtyři nezávislé systémy na jednom místě bez nežádoucího rušení. Díky dokonalému digitálnímu kódovanému bezdrátovému přenosu CRYSTAL CLEAR je zvuk přenášen v nejlepší možné kvalitě.

Digitální přenos je zabezpečený proti nežádoucímu rušení a odposlechu od Bluetooth, Wi-Fi a přístrojů v pásmu 2,4 GHz. Pro jednoduché nabíjení a transport jsou připraveny dvě verze mobilních nabíjecích jednotek. První je určena pro dva vysílače a deset přijímačů a druhá pro čtyři vysílače a dvacet čtyři přijímačů. Oba tyto mobilní kufry obsahují přihrádky pro sluchátka a mikrofony. Průběh nabíjení MTG jednotek má LED indikaci. Celý nabíjecí cyklus trvá čtyři hodiny a stačí zapojit jediný kabel do elektrické sítě. Pro pohodlné synchronizování všech jednotek lze dokoupit počítačový software se kterým dovedete rychle nastavit stejnou frekvenci pro všechny vysílače a přijímače.

Nový profesionální systém MTG-100 je připravený pro různorodé aplikace jako jsou konference a překladatelé pro různé jazyky, vzdělávací instituce, turistické průvodce, soudní síně, pomocné odposlechy atd… .

MTG-100T - kompaktní vysílač

Je vybavený vypínačem ON/OFF a LCD displejem, který zobrazuje údaje o stavu zabudované lithium-polymerové nabíjecí baterie s výdrží na jedno nabití až 14 hodin, stav kvality signálu, zvolenou frekvenci a čtyři konfigurovatelné parametry ( 16 kanálů, vstupní citlivost, nastavení vstupu mikrofon/linka a citlivost vysílacího výkonu)

MTG-100R - kompaktní přijímač

Je vybavený vstupem pro miniaturní mikrofon na husím krku, ale lze využít i klasický náhlavní mikrofon s vysokou kvalitou mluveného slova. Kapesní přijímač MTG-100R obsahuje potenciometr s ovládáním hlasitosti, sluchátkový vstup Jack 3,5mm a LCD displej, který zobrazuje údaje o stavu zabudované lithium-polymerové nabíjecí baterie s výdrží na jedno nabití až 14 hodin a stav kvality signálu. Pro vysílač a přijímač jsou nachystaná i přípojná místa na popruhy pro umístění za krk. Nízká hmotnost 67g zaručí snadné nošení a odolné plastové tělo snese i nešetrné zacházení. Pro pevné instalace je nachystaný stolní vysílač.

MTS-100T – stolní vysílač

je určený pro pevné aplikace, který lze umístit na stůl nebo do racku. Obsahuje LED displej s indikací kvality audio a přenosového signálu. Druhý LED displej zobrazuje nastavený kanál, na kterém probíhá vysílání. Pro vstupní signál je připravený Combo konektor XLR/Jack 6,3 mm. Anténní konektor TNC na který lze připevnit anténní systém od MIPRO. Rozměry ½ 19“ s přídavnými rackovými adaptéry. Napájení 12~15V DC.