Geo D a Geo Sub na 30.000 posluchačů

Tento systém poskytla firma LLM Audio, jedna z prvních PA společností, které zainvestovali do nákupu systému GEO D a to konkrétně do 16ti D10 reprobeden a 6ti GEO SUBbasů. Stefan Ferger z LLM Audio uvádí, že se systémem NEXO pracují již od roku 1989. Přáli jsme si line array ozvučovaní systém a právě GEO D bylo pro nás v té pravé cenové hladině, zdaleka ne tak nákladné jako GEO T, a navíc s vlastnostmi, které se nám vyhovovali ještě lépe. 

Geo D a Geo Sub na 30.000 posluchačů

Vloženo 19. 02. 2009

Pracujeme s tímto systémem na nejrozmanitějších akcích, od turné se Svenem-Ingvarsem po společenské akce, na open-air festivalech stejně jako na halových koncertech a domníváme se, že GEO D má více těla ve zvukunež GEO T, je přirozenější, má vynikající hi-fi vlastnosti a vokály v tomto systém znějí naprosto úžasně.

Společnost LLM Audio se rozhodla použít reporobedny D10 spolu s GEO SUBbasy. Toto řešení nám doporučila distributorská společnost Nexa, firma INTERSONIC. Původně jsme uvažovali o nákupu reprobeden CD 18, ale celý systém je jednodušší s GEO SUBbasy a je také mnohem flexibilnější. Pokud bychom zvučili heavy metalové skupiny, pravděpodobně bychom použili CD 18ky, i když jsme přesvědčeni o tom, že i D10ky by se s tímto typem hudby vypořádali skvěle. Na velký koncert Svena-Ingvarse v Karlstadu, pro prostor o rozloze přibližně 90m x 90m, s 30 000 diváky, LLM Audio použili následující nastavení s Alpha zpožďovacím systémem: Hlavní systém (na každé straně):14x GEO D103x GEO SUB (zavěšené)4x CD18 (na zemi)6x CAMCO Vortex 6 2x CAMCO 200V. Zpožďovací systém (na každé straně): 5x ALPHA M84x ALPHA B12x ALPHA S2. Byla to samozřejmě velká a vzrušující výzva hrát s tímto systémem pro tak velké množství lidí. Pokud vím, nikdo to ještě dříve nezkusil, alespoň ne ve Švédsku. Přesto tento PA systém odvedl vynikající práci! říká Stefan. Naši zvukaři si tento systém opravdu oblíbili, podle nich zní úchvatně a navíc se s ním velice jednoduše pracuje. Ve skutečnosti jsme vlastně obdrželi jen samé pozitivní reakce!