HK Audio CONTOUR X 210 LT – nový, výkonný long throw point source systém z rodiny produktů CONCERT SOUND

CX 210 LT – nový vrcholný model řady řady CONTOUR X s technologií Multicell Transformer. Nekompromisní pokrytí, široké možnosti kombinací a využití.

HK Audio CONTOUR X 210 LT – nový, výkonný long throw point source systém z rodiny produktů CONCERT SOUND

Vloženo 21. 03. 2024

HK Audio CONCERT SOUND znamená předurčení pro nekompromisní touring akce, představuje špičkovou kvalitu zvuku a vysoký výkon. S komplexní a prakticky orientovanou point source řadou CONTOUR X a flexibilní line array řadou COSMO pokrývá řada produktů CONCERT SOUND širokou škálu aplikačních scénářů pro profesionální produkci akcí a náročné pevné instalace. Díky optimálně sladěným DSP předvolbám, perfektně sladěným FIR filtrům s linearizovanou fázovou odezvou a IIR filtrům pro kritické aplikace z hlediska latence lze všechny komponenty řad CONTOUR X a COSMO vzájemně téměř jakýmkoliv způsobem kombinovat a vzájemně doplňovat.

CX 210 LT – nový vrcholný model řady CONTOUR X

Nově vyvinutá pasivní point source reprosoustava CONTOUR X 210 LT splňuje ty nejvyšší nároky na zpracování, kvalitu zvuku a akustický tlak. Doplňuje řadu CONTOUR X o flexibilní a zvláště výkonný nástroj pro zesílení zvuku pro drsné, každodenní live koncerty na pódiích a pro dlouhodobé pevné instalace.

CX 210 LT přenáší zvuk v maximálních detailech při nejvyšších úrovních hlasitosti na dlouhé vzdálenosti a září nejen jako výkonný front PA systém, ale také jako side, front a outfill ve velkých systémech COSMO CONCERT SOUND. Umožňuje velmi snadno nastavit horizontální pole, což znamená, že i velké akce lze pokrýt nákladově efektivně bez velkého úsilí.

Velkou hormu 60° x 25° lze otáčet pro využití v clusteru. S výkonným 1,4″ měničem s 3″ kmitací cívkou a MCT (Multicell Transformer) vyvinutým společností HK Audio nabízí velmi přesné rozptýlení a rovnoměrně definované pokrytí požadované oblasti ozvučení. 210 znamená dva 10″ střední/vysoké měniče, které tvoří homogenní a výkonný základ.

Díky vysoce kvalitní pasivní 24dB/okt. výhybce lze reprosoustavu využít i bez externí DSP jednotky. Vysoký Q faktor zajišťuje velmi dobré oddělení mezi středními a vysokými frekvencemi a užší frekvenční překrytí výrazně zlepšuje rozptylové chování. Ozvučnice je vyrobená z vysoce pevného březového multiplexu s odolným PU povlakem a je odolá úskalím každodenního touring života.

Integrovaný cluster a Flyware

Mechanismus Integrated Cluster and Flyware (ICF) je novým vývojem HK Audio a výrazně zjednodušuje manipulaci s CX 210 LT. Díky ICF zabudovanému do krytu není potřeba žádný další cluster a flyware. Nastavení clusteru jsou vytvořena během okamžiku.

Pro všechny modely HK Audio CONCERT SOUND jsou k dispozici Lab.Gruppen a Powersoft před-konfigurované filtry FIR s lineární fázovou odezvou a filtry IIR pro aplikace s kritickou latencí. Předvolby filtrů pro Lab.Gruppen a Powersoft nabízejí akusticky ideální vyladění reproduktorů pro clustery 1 až 4 nebo v kombinaci se systémy CONTOUR nebo COSMO.

Dalším praktickým detailem jsou konektory NL 4 s Pin voličem. Dvě samostatné skupiny reprosoustav lze tak propojit pouze jedním kabelem NL 4.

Příslušenství

 

 

Parametry

Koncepce Pasivní 2-pásmová mid/high jednotka
Typ ozvučnice Bassreflex
Výkon RMS 800 W
Výkon Programm 1 600 W
Výkon Peak 3 200 W
Nominální impedance 8 Ohm
Max. average SPL 128 dB
Max. peak SPL 132 dB
Max. SPL calculated 138 dB
Hladina akustického tlaku 1 W/1 m) 99 dB
Dělicí frekvence 1,1 kHz
Frekvenční rozsah -6 dB 75 Hz - 18 kHz
Frekvenční rozsah -10 dB 68 Hz - 19 kHz
Úhel otevření -6 dB (horizontální x vertikální) 60° x 90°
Komponenty
Středový / HF měnič 2x 10" SICA kuželový reproduktor s feritovým magnetem a 2,5" kmitací cívkou
HF měnič 1x 1,4" B&C kompresorový měnič s neodymovým magnetem a 2,5" kmitací cívkou
Crossover Horní propust: 18 dB/Oct., Dolní propust: 24 dB/Oct.
Horna MCT horna, otočná
Konektory
Vstup 1x NL4 Speakon
Výstup / paralelní výstup 1x NL4 Speakon
Přiřazení pinu 1+/-, 2+/-, přepínatelné
Zesilovače / Předvolby
Lab.Gruppen Lake
Powersoft Armonia+
Mechanická data
Vlastnosti ozvučnice Pole Mount, integrovaný 2-bodový závěsný rám
Držadla na přenášení 2x HK-Audio MultiGrip
Materiál ozvučnice Březová překližka
Povrchová úprava PU povlak
Barva Uhlově černá (RAL 9005)
Přední mřížka Ocelová přední mřížka s antikorozním nátěrem, akustická pěna
Možné doplňky Závěsná tyč (CXR-210), přepravní kryt
Rozměry (ŠxVxH) 33,50 x 96 x 39 cm
Hmotnost 38,5 kg

Příklady sestav CONTOUR X 210LT