HK Audio ELEMENTS E 115 Sub D

Nový systémový subwoofer přináší inovativní rozšíření modulárního systému ELEMENTS, zcela nový zvukový zážitek a nabízí síťovou konektivitu pro management interních DSP jednotek.

HK Audio ELEMENTS E 115 Sub D

Vloženo 14. 10. 2020

Před 10 lety stanovila společnost HK Audio s řadou ELEMENTS standard v modulárních ozvučovacích Line-systémech. Od té doby se rodina ELEMENTS stala zavedeným celosvětovým standardem s více než 100 000 prodanými systémy. S novým systémovým subwooferem ELEMENTS E 115 Sub D nyní HK Audio nejen uspokojuje poptávku zákazníků po zvýšeném basovém výkonu a chytrých moderních funkcích, jako je síťová propojitelnost, softwarové dálkové ovládání a funkce Plug'n'Play Cardioid, ale velmi efektivně zlepšuje i možnosti stávajících systémů ELEMENTS.

Ve srovnání s předchozími modely subwooferů řady ELEMENTS přináší nový 15-palcový vysoce výkonný basový reproduktor společně s výkonovým zesilovačem 1500 W znatelně vyšší akustický tlak a rozšířenou nízkofrekvenční odezvu. Nový ELEMENTS E 115 Sub D je vybaven dalším samostatným zesilovačem 900 W, který umožňuje snadné připojení až tří sloupových satelitů E 835.

Středobodem nového subwooferu systému ELEMENTS E 115 Sub D je integrovaný digitální ovladač nejnovější generace. Ve srovnání s předchozími analogovými filtry nabízí extrémně efektivní a detailní zpracování zvukových charakteristik v basovém i středofrekvenčním rozsahu. To je zvláště působivě slyšet u osvědčených sloupových jednotek E 435 a E 835, které při provozu s ELEMENTS E 115 Sub D pokud jde o frekvenční odezvu, rozlišení a záření hrají na zcela nové úrovni.

Nový vysoce výkonný řadič také poskytuje základ pro řadu moderních a praktických funkcí. To zahrnuje plnou síťovou kapacitu ovládání pro několik systémů ELEMENTS nebo i propojení se systémy HK Audio LINEAR 7. Pomocí softwaru HK Audio DSP CONTROL dostupného pro MacOS a Windows lze pohodlně a jednoduše ovládat i komplexní audio sestavy přímo z pozice FoH. Nabízí se možnost nezávislého nastavení hlasitosti systému a linkových DSP výstupů, stejně jako plně parametrický 10-ti pásmový EQ, nastavitelné filtry pro horní a dolní propust, nastavení délky zpoždění, limiteru a dalších parametrů.

Dalším skvělou funkcí je efektivní a snadno použitelný režim kardioidních basů. Chcete-li jej použít, jednoduše připojte další aktivní subwoofer HK Audio LINEAR SUB 1500 A ke kardioidnímu výstupu subwooferu ELEMENTS E 115 Sub D. Výsledkem je silné zaostření dopředného basového záření se zeslabením zadních basů ca. o 30 dB.

Nový HK Audio ELEMENTS E 115 SUB D vyniká nejen svým působivou basovou reprodukcí, efektivní funkcí Plug'n'Play Cardioid, pokročilou síťovou propojitelností a profesionálními možnostmi ovládání – posouvá také rozsah reprodukce stávajících systémů ELEMENTS na zcela novou úroveň, což výrazně zvyšuje jejich životnost a udržení hodnoty.

ELEMENTS E 115 Sub D bude dostupný od listopadu 2020.

Parametry a vlastnosti:

  • Vysoce výkonný 15″ systémový subwoofer s celkovým výkonem 2400 Watt (1500 Watt pro subwoofer a 900 Watt pro až tři sloupové satelity E 835)
  • Integrovaná, síťově ovladatelná DSP jednotka s přímým přístupem na 4 presety a Plug’n’Play Cardioid výstupem
  • Plná kontrola všech parametrů, EQ, limiter, delay, presety apod
  • HK Audio DSP CONTROL software je plně kompatibilní s modelovou řadou LINEAR 7 a lze ji tak provozovat současně na stejné síti
  • Subwoofer lze rozšířit pomocí aktivního subwooferu LINEAR SUB 1500 A, také v Cardioid módu
  • Perfektní rozšíření stávajícího systému ELEMENTS díky kompatibilitě se sloupovými satelity E 835/435 a příslušenstvím EP-1/2 (propojovací tyče), EF-45 (stojanová základna)
  • Extrémně jednoduchá manipulace. I velkou Cardioid sestavu se dvěma 15″ subwoofery a třemi sloupovými satelity E835 lze převážet v běžném kombíku a sestavení zvládne jedna osoba
  • Možnost prodloužení záruky na 5 let po registraci.