HK Audio – LINEAR 5 MKII 308 LTA a LINEAR 5 MKII 118 Sub HPA

Německý výrobce představuje novou generaci aktivních reprosoustav s technologií The Compact Long Throw System. 

HK Audio - LINEAR 5 MKII 308 LTA a LINEAR 5 MKII 118 Sub HPA

Vloženo 02. 11. 2023

HK Audio navazuje na úspěšného předchůdce, model Linear 5 LTS A a přichází s druhou generací v podobě reprosoustav LINEAR 5 MK II 308 LTALINEAR 5 MK II 118 Sub HPA.

LINEAR 5 MKII 308 LTA

Vysoce účinný, modulární, stohovatelný a ekonomický nástroj pro distribuci zvuku ve velkých, dlouhých a širokých místnostech, nebo i ve venkovních lokacích.

Mid/High jednotka LINEAR 5 MK II 308 LTA s dlouhým dosahem uzavírá mezeru mezi klasickým bodovým zdrojem PA a line array v podobě kompaktní reprosoustavy, osazenou HF hornou.
Multicell Transformer (MCT) 308 LTA poskytuje enormní dosah vzdálenosti v kompaktním designu.

Až 40 metrů a až 3000 osob lze pokrýt vyváženým a výkonným způsobem, aniž byste museli používat zpožďovací linky. S flexibilním příslušenstvím mohou být systémy použity postavené (Ground Stack), nebo zavěšené, jako Cluster, Headstack nebo Headstack Cluster. Tímto způsobem systém může růst s Vašimi s požadavky.

Přesné ladění zvuku je možné díky síťově ovladatelnému, nejmodernějšímu vysoce výkonnému DSP s filtrováním FIR. Ovládací software HK Audio DSP CONTROL je k dispozici zdarma. I bez softwaru lze 308 LTA rozsáhle a snadno konfigurovat pomocí předvoleb, které lze zvolit přímo na reproduktoru. S výstupem DSP-Out lze do systému integrovat aktivní reproduktory bez vlastního DSP nebo LINEAR 5 LTS A. Připojení PowerCon s PowerCon Link zjednodušují kabeláž a šetří náklady na materiál kabelů. Například zavěšený Headstack Cluster tak může být provozován pouze s jedním napájecím vedením.

 • Vysokofrekvenční měnič s vysokým SPL s Multicell transformátorem (MCT) pro pokrytí na dlouhé vzdálenosti
 • Optimální rozptyl pro flexibilní Clustering a Headstacking
 • Vysoká věrnost impulsů, detailní rozlišení a využitelnější akustický tlak ve srovnatelně kompaktních rozměrech
 • Moderní vysoce výkonný DSP s FIR filtrováním a integrovanými předvolbami volitelnými přímo na reproduktoru
 • Přesné a komplexní ladění zvuku se softwarem HK Audio DSP CONTROL pro Mac a PC
 • DSP-Out pro integraci reproduktorů bez DSP. Také pro kombinaci s modely LINEAR 5 LTS A
 • Smart Connection s PowerCon a EtherCon, každé s Link výstupem
 • Ochrana elektroniky pomocí sady RCS Rain-Cover-Set, která je součástí dodávky
 • Robustní, vlhku odolná břízová Multiplex ozvučnice
 • Vyrobeno v St. Wendel, Německo

 

LINEAR 5 MKII 118 Sub HPA

Jako nejvýkonnější subwoofer v řadě LINEAR 5 MK II nabízí Sub HPA se svým pevným, vysoce výkonným 18“ wooferem a jeho výkonným zesilovačem výrazně více energie v oblasti low-end než jakýkoli jiný subwoofer v této řadě. To umožňuje obzvláště přesnou a silnou reprodukci basů ve spojení s extrémně kompaktními rozměry. Je tedy nejen vhodným základem pro jednotku LINEAR 5 MK II 308 LTA, ale také výkonným low-endovým rozšířením pro další systémy LINEAR 5 MK II.

Vysoce výkonný DSP s filtrováním FIR lze ovládat na dálku přes síť, navíc umožňuje rozsáhlé možnosti zpracování a přesné ladění zvuku pomocí bezplatného softwaru HK Audio DSP CONTROL. Kardioidní předvolby lze zvolit přímo na reproboxu, což umožňuje okamžité nastavení kardioidních poměrů 1:1 a 2:1. Připojení PowerCon s PowerCon Link zjednodušují kabeláž a šetří materiál kabelů.

 • Výkonný subwoofer s intenzivní reprodukcí basů ve velmi kompaktní velikosti
 • Pokročilý vysoce výkonný DSP s filtrováním FIR a vestavěnými kardioidními předvolbami volitelnými přímo na reproboxu
 • Přesné a komplexní ladění zvuku se softwarem HK Audio DSP CONTROL pro Mac a PC
 • DSP-Out pro integraci reproduktorů bez DSP. Také pro kombinaci s modely LINEAR
 • Smart Connection s PowerCon a EtherCon, každý s Link výstupem
 • Ochrana elektroniky pomocí RCS Rain Cover Set, který je součástí dodávky
 • Robustní, vlhku odolná a odolná břízová Multiplex ozvučnice
 • Vyrobeno v St. Wendel, Německo

 

Top 5 výhod pro gala kapely, produkční společnosti a klubové instalace:

 • Vysoká hloubka zvukového pokrytí – vyvážené, asertivní a výkonné zvukové zesílení pokrývající až 40 metrů bez nutnosti zpožďovacích linek a až 3000 osob
 • Rozsáhlé, přesné ladění zvuku a nastavení místnosti prostřednictvím dálkově ovladatelného DSP s fázově lineárním a nízko zkresleným FIR filtrem. Reprosoustavy bez vlastního DSP lze integrovat přes výstup DSP Out
 • Vysoce výkonný aktivní bassreflex subwoofer 118 Sub HPA s plnými a výkonnými nízkými basy – kompaktní systém basů pro 308 LTA nebo více low-end pro systémy LINEAR 5 MK II
 • Flexibilní, nákladově efektivní s možností rozšíření. Přímé spojování při umístění na zemi nebo při zavěšení znamená, že systémy mohou růst s úkoly, které se od nich vyžadují
 • Jednoduchá manipulace a rychlá montáž, nižší hmotnost a úspora místa na místě, při přepravě a při skladování.

 

Kardioidní režim – řešení problémů pro profesionály v jakékoli situaci

Profesionální zvukoví technici mohou reagovat na přísné požadavky na zvukovou izolaci, nekontrolovaný rozptyl basů na pódiu i za ním a vysoké riziko zpětné vazby v nižším frekvenčním rozsahu díky technologii Cardioid pro subwoofery. Tento technický trik lze nyní snadno dosáhnout bez technologie měření: jednoduše nastavte, vyberte předvolbu a máte hotovo!

Kardioidní nastavení zeslabuje basový akustický tlak fyzicky sféricky vyzařujících subwooferů za subwoofery až o 34 dB. Dochází k mírnému zvýšení akustického tlaku o cca. 2 dB v předním rozptylu zvuku. To má za následek směrový, kardioidní vyzařovací charakter.

Kardioidní technologii zesílení zvuku lze použít s vertikálně sestavenými subwoofery a také s horizontálními nastaveními. To je obrovská výhoda na nízkých pódiích. Předvolby 1:1 vertikální a 1:1 horizontální kardioidní jsou jedinečné vlastnosti.