HK Audio SONAR

Nová řada aktivních reprosoustav SONAR - špičkové zvukové a progresivní funkce ve své cenové kategorii

HK Audio SONAR

Vloženo 05. 11. 2020

Již 40 let je St. Wendel v Německu domovem výroby ozvučovacích systémů, které neustále nastavují nová měřítka v oblasti akustiky, technologie a ekonomiky provozu. HK Audio poprvé rozšiřuje svou nabídku na oblíbenou kategorii aktivních PA reprosoustav s lisovanou plastovou ozvučnicí. Nová řada SONAR kombinuje kvalitu zvuku HK Audio s nejmodernějšími funkcemi v obzvláště populárním cenovém segmentu.

Nová řada se skládá ze tří modelů: SONAR 110 Xi, SONAR 112 Xi a SONAR 115 Xi a subwooferu SONAR 115 Sub D.

Širokopásmové modely SONAR jsou vybaveny 24bitovou DSP jednotkou s barevným displejem, díky kterému lze pohodlně ovládat komplexní možnosti připojení a nastavení. Patří mezi ně dva kanály pro mikrofonní nebo linkové signály a kanál AUX pro hudební signály. Luxusní 3-pásmový EQ v každém kanálu nejen překračuje obvyklé standardy v této produktové třídě - všechna nastavení pro modely SONAR Xi lze dokonce pohodlně dálkově ovládat pomocí bezplatné aplikace SONAR REMOTE (pro iOS a Android). Prostřednictvím kanálu AUX lze signály také bezdrátově streamovat přes Bluetooth 5.0. Režim Bluetooth TWS (True Wireless Stereo) je také možné využít při použití dvou reprosoustav SONAR. Aplikace SONAR Remote je ke stažení na App Store a Google Play.

Aplikace MOVE 8 REMOTE nabízí kompletní a pohodlné ovládání HK Audio PREMIUM PRO Move 8. Pomocí aplikace lze ovládat všechna nastavení kanálů (EQ, reverb, hlasitost) i hlavní hlasitost. Kromě toho je pro kanál 4 (Aux / Bluetooth) k dispozici 2pásmový EQ a lze zde aktivovat funkci karaoke pro Bluetooth audio streaming a Aux In včetně Vocal Cancellation a Transpose. Na kanálu 3 lze zvolit integrované kytarové efekty (chorus, tremolo a flange) a také 3 simulace reproboxů Celestion, které lze použít k optimalizaci zvuku elektrické kytary a dalších nástrojů. Všechna nastavení EQ lze také uložit a rychle vyvolat.
Klíčové vlastnosti:
• Pohodlné bezdrátové ovládání reprosystémy PREMIUM PRO Move 8 napájeného z baterií
• Uložení a vyvolání oblíbených nastavení
• Snadno použitelné uživatelské rozhraní pro úplné dálkové ovládání všech funkcí mixu a DSP
• Další modely kytarových reproboxů Celestion® pro simulaci na kanálu 3
• 2pásmový EQ na kanálu 4 (Aux / Bluetooth)
• Funkce karaoke na kanálu 4, včetně potlačení hlasu a transpozice
• Modulační efekty pro kytaru a další nástroje do kanálu 3
Abychom prozkoumali funkce PREMIUM PRO Move 8 a jeho vzdálené aplikace, je MOVE 8 REMOTE plně funkční už v demo režimu.

Subwoofer SONAR 115 Sub D je taktéž vybaven 24bit DSP jednotkou s displejem, který umožňuje nastavit parametry, jako je dělicí frekvence, polarita a zpoždění. Unikátní funkcí v této cenové třídě jsou dvě předvolby pro kardioidní provoz při použití dvou subwooferů. To znamená, že když jsou basy nasměrovány na publikum, nežádoucí emise nízkých frekvencí dozadu se znatelně sníží.

„U SONAR bylo naším cílem vyvinout nejlépe vybavenou, nejlépe znějící a nejsnadněji konfigurovatelnou rodinu reproduktorů v tomto cenovém segmentu,“ říká senior produktový manažer HK Audio Rüdiger Forse. „Mojí oblíbenou funkcí modelů SONAR Xi jsou streamování hudby a dálkové ovládání přes Bluetooth 5.0. Tento nový standard zajišťuje vyšší rozsahy a výrazně stabilnější připojení. Aplikace umožňuje nejen upravit hlasitost kanálů, ale nabízí i ovládat ekvalizéry kanálu a to např. z prostoru publika. Tímto způsobem je každý signál mikrofonu elegantně pod kontrolou. Subwoofer SONAR vyniká působivou basovou odezvou a efektivními možnostmi kardioid zapojení. Dokonce i neprofesionálové mohou nyní vytvářet perfektně fungující kardioid nastavení s redukcí nízkých frekvencí o více než 30 dB dozadu, vše pouhým stisknutím tlačítka bez předchozích znalostí. Hudební skupiny nebo DJ´s, kteří často musí hrát celé hodiny přímo za PA, tuto funkci určitě velmi ocení “.

Reprosoustavy řady SONAR budou v obchodech k dispozici v průběhu listopadu.

 

Koupit HK Audio SONAR na eshopu imusicdata.czKoupit HK Audio SONAR na Dealerzone