INNOVASON hlásí úspěšnou Plasu 2007

Innovason, francouzský výrobce digitálních mixážních pultů, oznamuje, že Plasa 2007 byla velice úspěšná. Posledních 12 měsíců bylo velice plodných, Innovason má několik nových produktů, které již mají svůj debut a které přináší novou funkčnost do digitálního mixování.  

INNOVASON hlásí úspěšnou Plasu 2007

Vloženo 04. 03. 2010

Nejdůležitějším a nejnovějším vývojem je efektový modul FM-8VB 8-in/8-out plug-in, který byl poprvé prezentován na PLASA 2007. FM8-VB je postaven na originálním algoritmu od VB Audia, představuje výkonný DSP nástroj, který vám umožňuje provoz až čtyř digitálních efektů na jeden kanál současně. Uživatelé mají přístup k široké škále efektů vysoké kvality (reverb, delay, de-esser, limiter,...) včetně StripTool, a vintage design channel strip, který nabízí rychlý a snadný přístup ke kompletnímu rozsahu audio procesingu a který připomíná věrný teplý analogový zvuk. Modul je kompatibilní se všemi audio racky a kontrolovaný přes Sensoft. Na trh bude uveden v prosinci a bude tvořit nedílnou součást nových Pro FX konzolových setů od Innovasonu.

Další možnost procesingu přichází ve formě univerzálního výstupního modulu UM-8PO, který nahrazuje všechny předchozí výstupní moduly od Innovasonu. UM-8PO vůbec poprvé kombinuje analogové a digitální výstupy v jakémkoliv digitálním mixážním pultu. Je vybaven osmi XLR výstupy, které mohou být konfigurovatelné jako analogové (v páru), AES, a dokonce i ADAT, každý výstup má výhodu výkonného a snadno ovladatelného procesingu, zahrnujícího 31-pásmový grafický ekvalizér. Jednotka je snadno upgradovatelná přes firmware update.

Dále byl také na PLASA 2007 poprvé ukázán veřejnosti Sensoft 11.1, nejnovější verze operačního softwaru, který je v srdci všech digitálních pultů Innovason. Sensoft 11.1 příchází na trh současně s UM-8PO a umožňije plné ovládání 31 pásmového grafického EQ a dále správu až čtyř DioCorů (Ethersound StageBox od Innovason), a tedy možnost odbavení vstupních a výstupních zdrojů celkem pěti vzdálených audio zařízení (čtyř DioCorů a jednoho coax stage boxu). Dalším charakteristickým rysem Sensoftu 11.1 je, že firmware vám dovoluje připojit k pultu DioAV rozhraní, poskytující 2 x 16-kanálů A-Net sítě pro přímé připojení osobních monitorových mixerů Aviom. Novou geniální vlastností je "Fader Free," která byla navržena s úmyslem festivalového využití, která umožňuje rozdílnou faderovou konfiguraci vzhledem ke vstupům, SmartFadům, a VCA funkcím včetně definovaných faderových zón pro každou jednotlivou stránku show nebo pro každého umělce.