Innovason zveřejnil software Nova 2.0 pro Eclipse

Innovason s potěšením oznamuje spuštění Nova 2.0,  nejnovější verze softwaru pro digitální mixážní pult Eclipse. Jako vždy jsou hlavními prioritami pro Innovason kvalita zvuku, flexibilita a uživatelská přívětivost. S těmito třemi zásadami Nova 2.0 nabízí celou řadu vylepšení, stejně jako i některé zbrusu nové prvky, které opět nastavují nové standardy pro živý zvuk a zařazují Eclipse jako jedinečný ve své třídě.  

Innovason zveřejnil software Nova 2.0 pro Eclipse

Vloženo 26. 11. 2010

Jedním z nejvýznamnějších rysů Nova 2.0 je detekování a řízení renomovaných digitálních mikrofonů Neumann série Solution-D prostřednictvím nového Neumann DMI-8 AES42/EtherSound rozhraní. Jakmile je připojen jeden nebo několik DMI-8 k EtherSound síti, Eclipse může patchovat a řídit všechny digitální mikrofony připojené k zařízení. Kromě toho všechny parametry mohou být uloženy jako snapshoty nebo jako exportní soubory. Tato funkce opět představuje významný krok vpřed v oblasti zlepšování a zdokonalování kvality zvuku, jelikož umožňuje ponechat audio v digitální doméně po celou dobu jeho cesty z mikrofonu až do zesilovače. Žádný jiný pult tuto funkci nenabízí. Dále verze 2.0 nabízí výkonnou sadu nových efektů a EQ, která zvukařům umožní přizpůsobit zvuk tak, jak jim to vyhovuje.

Pokud jde o flexibilitu, Innovason se vždy chlubil skutečností, že pult může být nastaven jakkoliv chcete, aby zvukaři co nejlépe vyhovoval. Nova 2,0 nabízí ještě rychlejší a jednodušší konfigurační nástroje, včetně FAST Config, který vám umožní si nadefinovat to, co je automaticky nastaveno pro Vás. Toto je velmi užitečná funkce pro festivaly, kde je podstatná rychlost a efektivita, a také pro uživatele, kteří by si chtěli vytvořit své vlastní "standardní" kanálové nastavení.

Další novinkou softwaru Nova 2.0 je Multi-Mix MEMORY, která umožňuje uložit několik různých mixů na jednu sběrnici. Jedná se o velmi cenný nástroj pro různé hudebníky, v případě, že jsou součástí stejné show, ikdyž ne nutně ve stejný den. Například jeden bubeník může hrát o víkendu při bohoslužbách a jiný může hrát během týdne. Každý bubeník může mít uložen svůj vlastní mix na stejném auxu – pak už jen stačí si jej vybrat ze seznamu.

K dalším funkcím, které dále rozšiřují uživatelsky přívětivou a intuitivní povahu mixížního pultu Eclipse, patří nové stereo řízení "on-the-fly", nová SMART funkce s přímým přístupem pro rychlejší a snadnější kanálové linkování a velký soubor funkcí, které jsou přiřaditelné k tlačítkům a potenciometrům uživatele na řídícím panelu pro ještě větší personalizaci pultu.

Podle Marcela Babazadeha, ředitele mezinárodního obchodu společnosti Innovason, je Nova 2.0 vše, v co uživatelé Eclipse mohli doufat a ještě více. "Už jsme dokázali integrovat téměř vše, o co jsme byli požádáni a kromě toho se nám podařilo začlenit i opravdu cool nové věci. Nova 2.0 je skutečný vývoj a dělá již dobrý pult ještě lepším. "