Jak vybrat správný DI box

Tajemné slovní spojení DI box často vzbuzuje debaty, co je jeho hlavní funkcí a v čem konkrétně pomůže. Měli byste ho ve svém vybavení mít?

Jak vybrat správný DI box

Vloženo 22. 09. 2015

Zkratka DI Box pochází ze spojení direct inject nebo direct input a hlavní funkcí zařízení je převod nesymetrického, vysoko-impedančního signálu z nástroje na symetrický nízko-impedanční. Díky tomu docílíme možnosti vést signál i skrze dlouhý kabel, aniž by se do signálu přidával šum.

DI Boxy bývají zpravidla vybaveny jedním vstupem a dvěma výstupy. Jeden z výstupu slouží jako Thru pro nástrojový zesilovač, ten druhý pak jako vstup do mixážního pultu PA systému. Výstup z DI Boxu je na mikrofonní úrovni, díky čemuž může být signál z DI Boxu připojen do mikrofonního vstupu mixážního pultu.

Další užitečnou vlastností DI Boxu je schopnost eliminovat rušivé proudy, jako například zemní smyčku. DI Boxy se dělí na aktivní a pasivní. Aktivní DI Boxy potřebují na rozdíl od pasivních baterku nebo phantomové napájení (z mixážního pultu). Každý z typu DI Boxů má své výhody – vždy záleží na konkrétní aplikaci.

Kompletní průvodce ZDE.

zobrazit průvodce