Kytarista musí zvládat spoustu věcí

Kytarista musí zvládat spoustu věcí. Například drnkání, trsání, věšení, slajdování, kapodastrování, ladění nebo čištění.

Kytarista musí zvládat spoustu věcí

Vloženo 15. 07. 2014

DRNKÁNÍ…

Drnkat se dá na akustickou, španělskou, elektrickou kytaru nebo baskytaru a podle toho se vybírají i struny. Obecně vzato, ze silnějších strun dostaneš bohatší a hlasitější zvuk, nepočítej u nich ale s tím, že budeš dělat vibráta, legáta nebo vytahování a ani se u toho nezapotíš, což platí dvakrát pokuď na kytaru začínáš.

TRSÁNÍ…

Trsátko si můžeš vybírat buď na základě faktoru líbivosti nebo jiných parametrů jako je tloušťka, tvar, rozměry nebo materiál. Pokuď jsi vyznavač drsných riffů, tak se určitě porozhlédni po větších tloušťkách (1 mm a výše). Jsi spíše na pohodové drnkání akordů? Nevadí, vybírej ze středních a tenčích trsátek.

VĚŠENÍ…

Na řemen nenahlížej jen z pohledu funkčnosti. Popruh vyjadřuje i tvoji osobnost a filozofii hraní. Pro zadumané básníky doporučujeme spíše světlé odstíny s jednoduchými motivy. Jsi-li zarputilý uživatel power akordů na podladěné kytaře, tak jdi jednoznačně do tmavých barev s kovovými cvoky.

SLAJDOVÁNÍ A KAPODASTROVÁNÍ…

Došla ti inspirace? Hraješ pořád to stejné dokola a nevíš, jak to změnit? Slide a kapodastr jsou tím, co ti pomůže objevit nové zvuky a harmonie. Pokuď ani toto nezabere, můžeš použít kapodastr jako kolíček na noty.

LADĚNÍ…

Heslo "Ladí jen srabi" už se stává pomalu překonaným a ladička získává zpět své zasloužené místo. Opravdový fajnšmekr použije pro seštelování ladicí vidličku. My doporučujeme vrátit vidličku zpět do příborníku a koupit elektronickou ladičku.

ČIŠTĚNÍ...

Nečistíš? Zaplatíš! Pravidelným čištěním svých strun zabráníš usazování nečistot a mastnoty, čímž prodloužíš jejich životnost. Na nástroji by ses měl starat i o hmatník a povrchovou úpravu. Doporučuje 9 z 10 servisáků.

A kde na to vzít náčiní? Přímo tady: http://www.musicdata.cz/sendblaster/kytarista_musi_zvladat/