Majik Box Filthy Lucre

Majik Box patří mezi TOP ligu v boutique efektech Made in USA. A není se co divit. Paul Gilbert, Doug Aldrich, James "Munky" Shaffer z Korn, John Petrucci… Mají buď své vlastní signované řady nebo se „spokojí“ např. s "řadovým" Majik Box Body Blow.

Majik Box Filthy Lucre

Vloženo 11. 03. 2013

V každém případě je zajímavé přečíst si test tří krabiček Majik Box v Music Store číslo 8/2012. No a protože není doba spát na vavřínech, nespí ani tento kalifornský výrobce. Na NAMM 2013 předvedl MAJIK BOX Filthy Lucre. Tak tento název zatím nikomu nic neřekne. Možná bude zajímavější se podívat, kdo stojí v pozadí této krabičky, respektive kdo inspiroval její vznik.

José Arredondo. Americký symbol 70 a 80 let. Pořád nic? Napoví autor tohoto příspěvku s mrazením v zádech. V 80-tých letech byl modlou kytaristů po celém světě Eddie van Halen a jeho „brown sound“. Každý chtěl mít jeho zvuk. Trochu přeskočíme a dostaneme se do roku cca 1985, kdy v německém časopisu Fachblatt vyšel článek o nejlepších „upravovačích“ zvuku klasických zesilovačů Marshall, Fender, Vox… Vše asi řekne lakonický článek: „How Reinhold Bogner, Paul Rivera, Michael Soldano, José Arrendondo‘s Advanced Amp Technology Gave us the World‘s Great Tone“.

Asi si neděláme na půdě odborného časopisu mýtickou představu, že špičky rockové scény hrají na zesilovače které by si koupily v prvním obchodě po cestě na koncert. Božský Eddie vynesl José Arredonda na bájný Olymp a vznikla éra „Jose-Modded Amps“. Marshall Plexi hrál najednou jinak a zákazníci se jen hrnuli. Frampton, Steve Vai, John Sykes, Yngwie Malmsteen, Zakk Wylde. No a po vší slávě najednou konec. Proč? Jednoduše. David Lee Roth odešel z Van Halen a našel si nového kytaristu, byl jím Steve Vai. José Arredondo byl požádán o modifikaci, jakou má Eddie van Halen. Splněno. To ale Eddie nedokázal překousnout a modifikace „Brown Sound“ byla nemilosrdně odstraněna ze zesilovače Van Halena a de facto i popřena. Eddie se objevil jako hráč Peavey, přestože uváděl, že desky nahrává na starý Plexi z 60-tých let. A Jose v zasloužilém věku odešel na věčnost. Zůstaly po něm jen vyhledávané modifikované zesilovače Marshall Plexi a JCM800.

V roce 2013 přichází Majik Box s krabičkou inspirovanou tímto velikánem. Je určena pro čisté zesilovače, respektive zesilovače s malým gainem. Ideální pro Plexi, které v některých menších prostorách prostě „nehraje“. No, pokud to bude fungovat jako ostatní „Majici“, kdy je jejich majitelé už nechtějí nikdy vypnout, máme se na co těšit.

Majik Box Filthy Lucre zakoupíte na imusicdata.cz