Majik Box Fuel Rocket

Majik Box Fuel Rocket

Vloženo 19. 07. 2012

Před lety jeden návštěvník zažil situaci, kdy Doug, který pravidelně hostuje na stánku jednoho z nejvýznamnějších výrobců, nechtěl při předvádění vypojit podivnou krabičku, kterou v té době testoval a trval na tom, že musí hrát přes ni. A to byl prototyp dnešního Majik Box Fuel Rocket.

Doug Aldrich, který dnes propaguje Marshall Vintage Modern nedá ani ránu bez své „krabičky“ Fuel Rocket. Není to zajímavé, že i druhá ikona Marshallu, Paul Gilbert, nadšeně propaguje svůj Majik Box Fuzz Universe? Jeden ze zkušených českých kytaristů, který už leccos slyšel po vyzkoušení Majik Box napsal strohou SMS: „Hraje to jako prase, je to krásně srozumitelný, na 2 volume crunch po zapnutí mi to málem urvalo prd…“

Majik Box Fuel Rocket je pečlivě vyladěný overdrive, který produkuje zvuk bohatý na harmonické tóny, má výrazný středový punch a volitelné „spodky“. Toto spojení Doug hledal, ale navíc ještě chtěl zesilovat zvuk pro sóla – tak proto se přidal ještě boost.

Po téměř dvou letech výzkumu a vývoje je podle kytaristy Whitesnake Magic Box Rocket Fuel jedním z nejlepších custom vyladěných boutique overdrivů.

A asi to chce trochu historie:

Majik Box Doug Aldrich Rocket Fuel měl velmi zajímavý vývoj. Doug Aldrich, který se na vývoji této krabičky podstatně podílel, měl ve své kariéře několik úžasně znějících Marshallů. Tyto zesilovače byly pro něj speciálně upravovány různými techniky věhlasných jmen tak, aby přesně splňovaly jeho požadavky na „rhytm“ sound, který požadoval. Navíc Doug začal používat i novou sérii Vintage Modern, které použil úspěšně i pro nahrávání. Ale pro sóla a výrazné kytarové rify, měl jinou představu. Zpočátku používal booster s ekvalizérem, potom custom overdrive, kde si ujasňoval zvuk, krok po kroku, jako když se skládá puzzle. No a pak se zrodil Majik Box Rocker Fuel. „Heavy duty boost circuit“ dovedlo vstup zesilovače k tomu pravému overdrive. Pak se přidal bass shift, který upravuje basy v overdrive sekci tak, aby vyhovovaly různým typům zesilovačů. Ovládání sekce overdrive je velmi jednoduché: drive, volume, tone. Boost má skutečně jednoduché ovládání - boost. Doug používá overdrive i boost dohromady, ale pozor - výborně pracuje každá část i samostatně. Majik má skvěle zvládnutý true bypass, takže zapojení před zesilovač ovlivní původní zvuk neznatelně. Majik Box chodí skvěle za rukou, zní srozumitelně, táhne, …. Co říct více? Je to prostě prvotřídní boutique ….. A to včetně ceny. Pokud tedy nedáte dohromady více peněz, raději Majik Box vůbec nezkoušejte. Pokud je máte, jednoznačně vyzkoušejte. Cena inspirace je vysoká a Majik Box je skutečně inspirující. A to je jeho hlavní výhoda