Mikrofony Audix M70 jako klíčové vylepšení zvuku v Mythics

Stropní zapuštěné mikrofony Audix M70 se skvělou kvalitou zvuku a extrémně nízkým „neviditelným“ profilem jsou ideálním řešením, když potřebujete výrazně zlepšit kvalitu zvuku a zároveň vzhled místnosti. Aneb, když zabijete dvě mouchy jednou ranou tak, jak to udělali ve školícím centru Mythics ve Virginii.

Mikrofony Audix M70 jako klíčové vylepšení zvuku v Mythics

Vloženo 05. 06. 2020

Mythics je vážená a oceňovaná firma pro systémovou integraci Oracle, zabývající se i poradenstvím a poskytováním řízených služeb. Sídlí na Virginia Beach a dodávají technologická řešení federální vládě, státním a místním vládám, ale i komerčním, vysokoškolským a výzkumným, záchranářským a zdravotnickým sektorům. Protože nebyli spokojení se stropními mikrofony, které měli nainstalované v konferenčních místnostech, začali hledat náhradu. Obrátili se na firmu BCS Voice and Data Solutions a spolupracoval s nimi Mike Jones. BCS sídlí také ve Virginia Beach a nabízí telekomunikační systémy, služby informační technologie, strukturované kabeláže a audiovizuální řešení.

Jones začal spolupráci slovy. „Samozřejmě potřebuji znát velikost a uspořádání místností, včetně toho, kde je umístěn nábytek. Ale co je důležitější, chci znát jejich slabiny z hlediska kvality zvuku."
"Předchozí instalace byla sestavená z mikrofonů, které vytvářeli paprsky visící ze stropu. Zvuk byl nesrozumitelný.  „Jeden den zní jasně, a druhý den nerozumíte ani slovo. Kromě neustálých problémů s kvalitou zvuku se jim také nelíbil vzhled.“

Tato práce vyžadovala dodatečné vybavení pěti konferenčních místností, čtyř velkých školících místností a konferenční místnosti generálního ředitele, kde se nachází dlouhý konferenční stůl. Jones vyhodnotil tuto výzvu: „Se stropními mikrofony je to těžké. V každé místnosti se zvuk odráží a musíte dbát, abyste zůstali dál od ventilačních otvorů“ řekl Jones. "Já od nich zůstávám na velikost dvou stropních obkladů a abych si pomohl, tak obvykle pracuji s DSP."

Co se týče větších konferenčních místností, měl klient specifická kritéria.

„Tento klient požadoval, aby všechny mikrofony snímaly po celou dobu všechen zvuk. Všechny mikrofony museli být tedy rovnoměrně vyvážené – schopné rozlišit i to, když mluví tři lidi zároveň, což je těžké pro jakýkoli mikrofon v místnosti jako je tato.“ řekl Jones. „Z pohledu zvuku bylo hlavním cílem dát i vzdáleným účastníkům pocit, že se nachází přímo v místnosti.  I tehdy, když mluví tři a více lidí najednou.“

Jones proto vybral zapuštěný stropní mikrofon Audix M70, a to jak pro kvalitu zvuku, tak pro jejich extrémně nízký profil. „Každému se líbí jejich estetický vzhled a většina zákazníků, se ptá, kde jsou mikrofony umístěny. Prostě je nevidí!“

Ve větších konferenčních místnostech nainstaloval Jones čtyři M70 na každou stranu. „Mikrofony M70 pokrývají celých 360 ° a lze je nasměrovat. Někdy je můžete naklonit směrem dovnitř, abyste lépe zachytili místnost, ale obvykle jsou umístěny v rovině

Konferenční místnost generálního ředitele se ukázala jako nejnáročnější prostor. "Jediným neodrážejícím povrchem byla podlaha." Jako primární mikrofon na stůl, použil Jones model M60 a doplnil jej čtyřmi stropními mikrofony M70. Rovněž nainstaloval difuzor, který zastavil proudění vzduchu pod stropem místnosti. "V této místnosti je snímání mikrofonů M70 křišťálově jasné."

 

Výsledkem byli nadšení Jones i klient. „Nikdy jsem neměl žádné potíže s instalací M70. I tato instalace byla jednoduchá a nezabrala moc času,“ řekl Jones. "Z estetického hlediska jde o skutečně obrovské vylepšení a co se týče zvuku, ten je křišťálově čistý a srozumitelný. Navíc oproti původním mikrofonům jsou Audix M70 naprosto spolehlivé"

Více informací o Audix M70