MIPRO MTG-100 – kompaktní průvodcovský a tlumočnický bezdrátový systém

Společnost MIPRO přichází na trh se systémem MTG-100, novinkou bezdrátového přenosu pro tlumočníky konferencí a pro průvodce. Do těchto malých, ale výkonných přístrojů byly přeneseny dlouholeté zkušenosti v oboru bezdrátových technologií.   

MIPRO MTG-100 - kompaktní průvodcovský a tlumočnický bezdrátový systém

Vloženo 09. 05. 2011

Nový profesionální systém MTG-100 je připravený pro různorodé aplikace jako jsou konference a překladatelé pro různé jazyky, vzdělávací instituce, turistické průvodce, soudní síně, pomocné odposlechy atd… .

Systém je provozován ve schváleném frekvenčním pásmu pro provoz v EU v rozmezí 863-865 Mhz a jeho využití je neomezené a legální - jak pro vnitřní, tak i venkovní aplikace. Tyto kompaktní systémy je možné nosit v kapse, nebo je lze díky nízké hmotnosti pomocí popruhů jednoduše zavěsit na krk.

Pro pevné aplikace je připraven klasický stolní vysílač, který lze umístit do racku. Ke snímání mluveného slova jsou určeny miniaturní mikrofon MM-10 na husím krku a klasický náhlavní mikrofon MU-101. Posluchači můžou využít jakákoliv sluchátka s konektorem Jack 3,5 mm.

Díky šestnácti nastavitelným frekvencím lze bez nežádoucího rušení provozovat až čtyři nezávislé systémy na jednom místě. K pohodlnému synchronizování všech jednotek lze navíc dokoupit počítačový software, se kterým můžete rychle nastavit stejnou frekvenci pro všechny vysílače a přijímače.

Zvuk je přenášen v nejlepší možné kvalitě díky dokonalému digitálnímu kódovanému bezdrátovému přenosu s technologií Crystal Clear, který je plně odolný proti nežádoucímu rušení a odposlechu od bluetooth, Wi-Fi a přístrojů v pásmu 2,4 GHz.

Pro jednoduché nabíjení a transport jsou připraveny dvě verze mobilních nabíjecích jednotek. První je určena pro dva vysílače a deset přijímačů a druhá pro čtyři vysílače a dvacet čtyři přijímačů. Oba tyto mobilní kufry obsahují přihrádky pro sluchátka a mikrofony. Průběh nabíjení MTG jednotek je indikován pomocí LED. Celý nabíjecí cyklus trvá čtyři hodiny a stačí zapojit jediný kabel do elektrické sítě.

MTG-100T - kompaktní vysílač

Vysílač je vybaven vypínačem ON/OFF a LCD displejem, který zobrazuje údaje o stavu zabudované lithium-polymerové nabíjecí baterie (s výdrží až 14 hodin na jedno nabití), kvalitu signálu, zvolenou frekvenci a čtyři konfigurovatelné parametry (16 kanálů, vstupní citlivost, nastavení vstupu mikrofon/linka a citlivost vysílacího výkonu).

MTG-100R - kompaktní přijímač

Přijímač je vybaven vstupem pro miniaturní mikrofon na husím krku, lze však využít i klasický náhlavní mikrofon s vysokou kvalitou mluveného slova. Kapesní přijímač MTG-100R dále obsahuje potenciometr s ovládáním hlasitosti, sluchátkový vstup Jack 3,5 mm a LCD displej, který zobrazuje údaje o stavu zabudované lithium-polymerové nabíjecí baterie (s výdrží až 14 hodin na jedno nabití ) a kvalitu signálu. Pro vysílač a přijímač jsou nachystaná i přípojná místa na popruhy pro umístění na krk. Nízká hmotnost 67 g zaručí snadné nošení a odolné plastové tělo snese i nešetrné zacházení.

MTS-100T – stolní vysílač

Vysílač je určen pro pevné instalace a lze jej umístit na stůl nebo do racku. Obsahuje LED displej s indikací kvality audio a přenosového signálu. Druhý LED displej zobrazuje nastavený kanál, na kterém probíhá vysílání. Pro vstupní signál je připraven Combo konektor XLR/Jack 6,3 mm. Přístroj dále obsahuje anténní konektor TNC, určený k připevnění anténního systému od MIPRO. Rozměry ½ 19“ s přídavnými rackovými adaptéry, napájení 12~15V DC.