NEXO na Mistrovství světa

Letošní největší sportovní událost v České republice – Mistrovství světa v Biatlonu, které se uskutečnilo v únoru 2013 v Novém Městě na Moravě, nadchlo nejen přísné komisaře IBU, ale především na 170 000 diváků z celého světa.

NEXO na Mistrovství světa

Vloženo 26. 03. 2013

Fantastická atmosféra umocněná kvalitním ozvučením předního světového výrobce NEXO zůstane navždy vzpomínkou i pro všechny sportovce.

Aréna Vysočina, jež byla dostavena v roce 2012, se může pyšnit nejmodernější zvukovou technologií dodanou systémovým integrátorem MUSICDATA. Na 30 systémů NEXO Geo S12, které jsou amplifikovány procesorovými zesilovači NXAMP, spolehlivě pokrývá obrovské tribuny v aréně s kapacitou 27 000 diváků! Celý systém je postaven na síťovém protokolu EtherSound, a tak je nejvyšší kvalita zvuku zaručena pro každého diváka.

64 000 W čistého výkonu se vzdálenou správou přes optické kabely umožňuje jednoduché přenastavení celého systému podle toho, zda probíhá závod nebo např. vyhlašování vítězů.

Více jak 20 km optického vedení dále přenáší zvuk do celého areálu podél tratí. Díky 24ks ES zařízením Auvitran AVA4 zde dochází k převodu na analogový signál pro zesilovače a boxy na sloupcích. ES síť také umožňuje sledování kvality jakéhokoliv místa na trati, přesné adresování (každé z 24 míst na dráze může hrát jiný signál - např. jazykové mutace), a navíc umožňuje nastavení zpoždění. Stav zesilovače je automaticky monitorován a obsluha by byla okamžitě vizuálně upozorněna, kdyby došlo k výpadku.

Pro slavnostní zahájení, realizované společností RentalPro, byl zvukový systém na stadionu rozšířen o subbassy NEXO CD18 napájené zesilovači CAMCO Vortex6 a procesory NX242 s EtherSound kartou, což umožnilo snadné připojení do optické sítě EtherSound stávajícího hlavního systému. Takto posílený systém s přehledem „uhrál“ i gigantický ohňostroj.

V nové budově ředitelství závodu byl pro MEETING ROOM zvolen také systém NEXO. 3 ks malého a výkonného systému PS8 rozšiřují celou AV instalaci s konferenčními mikrofony AUDIX MG-18HC, mixpultem YAMAHA 01V96i a kompletní projekční technikou.

Bohatý doprovodný program pro místní obyvatele a tisíce fanoušků z celého světa probíhal na náměstí a v kulturním domě.

Zde se odehrála řada komornějších koncertů a vystoupení, vše na systém NEXO GEO S12 rozšířený o unikátní subbassy NEXO RS18 v kardiodním módu, monitory PS15 a mixpult InnovaSON Eclipse. Celý systém byl v provozu na ES síti. Kvalita zvuku, díky profesionální práci firmy Mošner Sound, byla všemi účinkujícími i diváky velmi chválena.

Na náměstí vybudovala společnost RentalPro obrovské vyhřívané pódium LITEC / Nivtec a hlavní PA systém byl NEXO Geo T se zesilovači CAMCO Vortex6, digitálními procesory NEXO NX242 a monitory PS15 na zesilovačích CAMCO Tecton. FOH konzolí byl zvolen InnovaSON Eclipse o monitory se staral YAMAHA M7CL-ES. Celý systém byl také řízen technologií EtherSound. O perfektním ozvučení všech koncertů svědčí nadšené ohlasy fanoušků.