NEXO UVÁDÍ NOVÝ JEDINEČNÝ LINE MONITOR

Návštěvníci výstavy PLASA mohli vidět světový debut monitorového systému. NEXO 45°N-12.  Není to pouze nový produkt, ale jedná se o zcela nový koncept v podiovém zvuku: line monitoring.    

NEXO UVÁDÍ NOVÝ JEDINEČNÝ LINE MONITOR

Vloženo 20. 09. 2010

Revoluční NEXO 45°N-12 monitor přináší na podium všechny výhody line-array technologie. Vychází z patentované NEXO technologie HRW (Hyperbolic Reflective Wavesource), která je již použita u vysoce výkonných reproduktorů GEO. Design pracuje na principu vytvoření virtuálního akustického zdroje za bednou a pod pódiem. Pro určení tvaru vlnoplochy je využíváno odrazu místo tlaku. Na rozdíl od konvenčních vysokofrekvenčních zvukovodů s obdélníkovým výstupem, zvukovod monitoru NEXO tvoří ‘úsměv’ umožňující spojit jedotlivé kabinety jako sestavu bez jakýchkoliv inteferencí mezi vlnoplochami.

Monitoroví zvukaři zjistí, že design N-12 produkuje velmi ostře definovanou vyzařovací charakteristiku a současně nabízí obrovské zlepšení v hlasitosti před zpětnou vazbou. Soustředěné pokrytí má za následek nižší potřebu akustického výkonu na jevišti. Akustický tlak a frekvenční průběh jsou konzistentní až do 2.5 metru od monitoru!

Jedinečný magnetický zamykací systém umožňuje spojit více monitorů dohromady a tím rozšířit pokrytí i úroveň SPL. Kompaktní, nízko-profilový design je méně nápadný než u konvenčních monitorů (ideální pro live TV produkce). 45°N- 12 má protiskluzovou základnu se smykovým systémem a ergonomicky tvarovanou rukojetí pro snadné přemístění na pódiu.

François Deffarges, technický ředitel společnosti NEXO, dodává: “Toto je vlastně první účelově navržený podiový monitor, který Nexo vůbec kdy vyrobilo, i když náš nejlépe prodávaný kabinet PS15 se používá pro stage monitoring po celém světě. Věříme, že naše designová filosofie “line control” nabídne skutečný přínos pro zvukaře, umělce i diváky.