Nové ultra kompaktní digitální mixpulty Yamaha DM3

Společnost Yamaha s potěšením rozšiřuje svou profesionální audio řadu digitálních mixážních pultů DM3. Nové, nejkompaktnější digitální mixážní pulty Yamaha, které jsou k dispozici s modely kompatibilními i nekompatibilními s Dante, jsou dostatečně univerzální pro širokou škálu aplikací.

Nové ultra kompaktní digitální mixpulty Yamaha DM3

Vloženo 06. 04. 2023

Společnost Yamaha s potěšením rozšiřuje svou profesionální audio řadu digitálních mixážních pultů DM3. Nové, nejkompaktnější digitální mixážní pulty Yamaha, které jsou k dispozici s modely kompatibilními i nekompatibilními s Dante, jsou dostatečně univerzální pro širokou škálu aplikací.

Výběr kompaktní digitální konzole často znamená kompromisy v oblasti funkcí, které potřebujete v rámci dostupného prostoru. Řada DM3 představuje nový standard kompaktních mixážních pultů a boří tento stereotyp. Mimořádně lehce přenosná řada DM3 nabízí kvalitu zvuku až 96 kHz, výkonné funkce, rychlé a jednoduché nastavení a snadné ovládání v šasi o rozměrech pouhých 320 x 140 x 455 mm a hmotnosti pouhých 6,5 kg, což je kombinace, které se žádný jiný mixážní pult této velikosti nevyrovná.

V řadě DM3 jsou dva mixážní pulty - DM3, který je vybaven audio sítí Dante pro rychlé a flexibilní připojení k široké škále kompatibilních audio zařízení, a DM3 Standard bez Dante. Kromě ustanovení Dante jsou funkce obou modelů shodné a obsahují 16 monofonních, jeden stereofonní a dva vstupní mixážní kanály FX Return a šest mixážních kanálů Mix Send, dva FX Send, jeden stereofonní a dva výstupní maticové kanály.

Nabízí vynikající zvuk, nízkou latenci a dva vysoce kvalitní procesory s 18 typy efektů. Jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní je soustředěno kolem velké 9" obrazovky s vícedotykovým ovládáním. Drobné, ale promyšlené funkce, jako je možnost výběru z několika jazyků pro názvy kanálů (pomocí aplikací DM3 Editor nebo DM3 StageMix) zobrazených na uživatelem zvoleném světlém nebo tmavém pozadí, usnadňují používání řady DM3 v jakémkoli prostoru, světelných podmínkách a uživateli různých národností.

Navzdory svým kompaktním rozměrům umožňuje řada DM3 uživatelům více práce, protože je vhodná pro mnoho různých aplikací. Díky vlastním bankám faderů a podpoře MonitorMix pro osobní mixování monitorů má širokou škálu aplikací pro živé ozvučení, od jednoduchých prezentací a konferencí až po živé kapely a akce s více účinkujícími. DM3 je také ideální jako submixér pro hlavní pult kompatibilní s Dante. Řada DM3 je také mimořádně přenosný nástroj pro hudební produkci s plnou výbavou, který díky dodávanému 18in/18out USB audio rozhraní a funkci DAW Remote pokrývá všechny potřeby pro nahrávání a editaci.

Podporováno je vícestopé nahrávání přes USB do hostitelského počítače a jednoduché nahrávání dvou stop je možné také pomocí paměťové karty USB a samostatného konektoru USB na předním panelu. DM3 s podporou Dante přidává další možnost vícestopého nahrávání pomocí virtuální zvukové karty Dante. Funkce DAW Remote mezitím znamená, že z konzole lze ovládat celou řadu DAW. Nahrávky pak lze upravovat pomocí současně dodávaného  softwaru Cubase AI nebo DAW dle vlastního výběru.

Konzole DM3 obsahují všechny funkce potřebné pro vysoce kvalitní streamování. Díky stereofonnímu a maticovému směrování zvuku poskytuje uživatelům výjimečnou svobodu a umožňuje vytvářet oddělené mixy pro zvuk na místě a pro streamování.

Dalším klíčovým trhem pro řadu DM3 jsou pevné instalace. Obě konzole podporují obecné externí řídicí protokoly OSC a MIDI (přes USB) a ke konfiguraci nastavení pro uživatele lze použít uživatelský účet, uživatelsky definované klávesy a vlastní banku faderů. Pulty jsou kompatibilní se softwarovou sadou ProVisionaire společnosti Yamaha, která umožňuje vytvářet ovládací panely na míru, dokonale přizpůsobené potřebám vzdáleného ovládání a monitorování instalací. Mezitím lze volitelný modul RK-DM3 použít k montáži obou jednotek do 13U standardního 19" rozvaděče pro zařízení.

Řada DM3 je doplněna dalšími výkonnými softwarovými aplikacemi, díky nimž je ještě flexibilnější. Patří mezi ně DM3 Editor, samostatná aplikace pro Windows nebo Mac pro online provoz i offline nastavení a editaci, a DM3 StageMix, aplikace pro iPad, která umožňuje dálkové ovládání řady DM3 prostřednictvím jednoduchého, intuitivního rozhraní, takže inženýr může ovládat parametry mixu z pozice interpreta na pódiu. Aplikace MonitorMix pro zařízení se systémy iOS a Android zase umožňuje ovládání mixu monitoru každého účinkujícího v jeho rukou.

Oba modely jsou vybaveny širokou škálou přednastavených scén podle různých scénářů použití, které pomáhají výrazně zkrátit dobu nastavení. Jsou také vybaveny parametry QuickPro PresetsTM pro širokou škálu mikrofonů a výstupních zařízení, které byly vytvořeny ve spolupráci s uznávanými inženýry a významnými výrobci. Ty lze použít v nezměněné podobě nebo jako výchozí bod pro další nastavení.

"Řada DM3 nastavuje nový standard pro výkon kompaktního pultu, který nabízí vynikající kvalitu zvuku, rychlé nastavení, jednoduché ovládání a funkce na profesionální úrovni pro živé ozvučování, streamování, živé nebo domácí nahrávání, hudební produkci a pevné instalace - kombinace, která nemá obdoby u žádného jiného mixážního pultu této velikosti," říká Thomas Hemery, generální ředitel globálního marketingu a prodeje společnosti Yamaha, Divize profesionálních řešení

"V neustále se měnícím světě, který neustále přináší nové výzvy i příležitosti, poskytují mixážní pulty řady DM3 uživatelům výkon a flexibilitu, díky kterým mohou s kompaktním digitálním pultem udělat více."

Zobrazit na e-shopu