Nový kompaktní line array NEXO GEO M6

NEXO ve Frankfurtu představí novou kompaktní sérii reproduktorů GEO M6: plně versatilní sestavitelné kabinety v designu, jenž prezentuje moderní NEXO - univerzální, flexibilní, vysoký SPL na výstupu a především srozumitelnost mluveného slova a hudebně maximální výkon

Nový kompaktní line array NEXO GEO M6

Vloženo 27. 02. 2014

Ve stručnosti lze říci, že s tímto designem NEXO přesahuje tradiční hudební aplikace a obrací se více ke korporátnímu AV sektoru, tedy k široké škále pevných instalací, kde je důraz kladen především na mluvené slovo. Cílovým trhem jsou zde jak divadla, konferenční místnosti a auditoria, tak výstavní centra, multifunkční prostory, letiště, nákupní centra, zábavní parky i všechny velikostně neomezené modlitebny.

Série GEO M6 sestává ze dvou komponentů - z GEO M620 a z basového rozšíření GEO M6B.

GEO M620

GEO M620 je plnohodnotným kabinetem, jenž může být použit jak samostatně, tak v line array systému. Je extrémně kompaktní co do velikosti (191 x 373 x 260 mm) i hmotnosti (méně než 10 kg). GEO M620 používá navržené a léty osvědčené vysoce efektivní drivery- 6.5” LF a 1x 1" throat driver na optimalizovaném BEA/FEA HR Wavesource. Tím je dosaženo frekvenční odezvy 80 Hz - 19 kHz ±3dB s nominálním vrcholem SPL na 127dB. Úhel pokrytí je 80° nebo 120° horizontálně, s 20° vertikálního pokrytí, a s úhlem 0° až 20° v sestavě. Zabudovaný 3-bodový zavěšovací systém a patentovaný NEXO HRW zvukovod pro optimální propojení mezi jednotlivými elementy činí M620 velmi flexibilní s použitím pro celou řadu konfigurací.

GEO M6B

GEO M6B je boxem určeným pro nízké a střední frekvenční pásmo a je koncipován pro použití u živého hraní, kde je důraz kladen na výkon. M6B má jeden 6.5" 8-ohm driver s vysokou výchylkou a váží jen 7.6kg. Rozměrově se podobá M620, což umožňuje aplikaci obou kabinetův jedné sestavě. M6B nabízí použitelný rozsah @-6dB v rozmezí 70Hz – 1kHz.

GEO M6 jsou vyrobeny ze směsi lehkého polyuretanu, proto je možné si je objednat v jakékoli barevné variantě dle RAL škály. Ekonomickyoptimální a efektivní je použití spolu s NEXO NXAMP4x1 TDcontrollerem - se třemi kabinety na 1 kanálu. To znamená, že na 12-kabinetový systém stačí pouze jeden zesilovač se síťovou kontrolou přes Dante či Ethersound.

GEO M620 reprobox může být použitý samostatně, v páru, nebo v line array systému s 3-12 kabinety - záleží na aplikaci.Dále je dostupná široká nabídka příslušenství umožňující zavěšení, připevnění na stěnu, na sloup či umístění na zemi. Možnost párování s jakýmkoli subbasem z nabídky NEXO, z něj činí vysoce strategické a spolehlivé řešení. GEO M6B může být uvnitř M620 line array, což umožňuje uživatelům prodloužení line array a zlepšení směrové kontroly včetně nízkých a středních frekvencí na výstupu.

“Série GEO M6 dá rental společnostem spoustu výhod, jejich inventář bude daleko skladnější a adaptabilnější na cokoli. Nicméně celý design má velký potenciál i v pevných instalacích, ať už to bude jen pár M620 na stěně v rušném obchodním domě či 12 line-array kabinetů v chrámu. Celá série má jak estetické, tak funkční předpoklady téměř pro jakékoli použití.“ – říká Denis Baudier, NEXO Sales Director.