NOVÝ ZVUKOVÝ SYSTÉM NEXO PRO METRO MUSIC BAR

Brněnský hudební klub METRO MUSIC BAR si nadělil ke čtvrtým narozeninám 2.9.2012 koncert pražských funkových MONKEY BUSINESS s následnou párty se všemi Metro DJs.

NOVÝ ZVUKOVÝ SYSTÉM NEXO PRO METRO MUSIC BAR

Vloženo 21. 09. 2012

Mnohem důležitějším dárkem a událostí ovšem byla premiéra zcela nového zvukového vybavení, které v tomto směru posunuje klub v páté sezóně o mnoho tříd výše. MUSICDATA, přední firma zabývající se prodejem a instalací zvukového a světelného vybavení mnoha světových značek, vybavila Metro špičkovým PA systémem prestižní značky NEXO a to konkrétně dvěma reproboxy NEXO PS 15 R2 a čtyřmi subbassy NEXO Raysub 15. Neskutečný procesorovaný výkon PA systému dodává inteligentní 4 kanálový zesilovač NXAMP 4x4, který po doplnění EtherSound kartou NX-ES100 umožňuje přímé digitální propojení s mixpultem YAMAHA LS9-32 (doplněným kartou AUVITRAN AVY16) a navíc vzdálené řízení systému pomocí sítě ETHERSOUND. Profesionální PA systémem NEXO je propojený špičkovou kabeláží od německé značky SommerCable s konektory HICON a NEUTRIK.

Boxy PS15 R2 s patentovaným asymetrickým otočným zvukovodem umožňují instalaci v jakékoliv pozici, takže v horizontální poloze nezabírají velký prostor výhledu na jeviště. A pokrývají ideálně celý prostor. 2000W / 8 Ohm, 136 dB SPL Peak a hmotnost pouhých 28 kg vyzdvihují tento světový standard ve dvoupásmových boxech.

Velkou výhodou pro klub je použití inovativního subbasu RS15. Subbass totiž umožňuje jak standardní provoz v omni módu (jako 2x 15“ bas) nebo v kardiodním (směrovém) módu, který směřuje basové frekvence pouze dopředu a ztiší tak výrazně podium (až o 15 dB), zlepší poslech pro muzikanty a vyčistí tak i snímaný signál do mikrofonů. Ideální řešení pro jazzová a akustická vystoupení. Při rozměrech 45 x 56 x 100 cm, 2400W/4 Ohm a 139 dB peak SPL vhodně doplňují 2 subbasy na straně celý systém.

MusicData se následně budou podílet i na akustických úpravách prostoru, které ještě podpoří výslednou kvalitu zvuku. V METRO MUSIC BARU se odehraje až pět živých koncertů týdně , především v žánrech rock, pop, jazz, takže cca 200 koncertů ročně. Kromě stovek regionálních kapel se za čtyři roky existence v klubu vystřídala taková jména světové i tuzemské scény jako např. LIVING COLOUR, VICTOR BAILEY, TITO & ANTULA, DAN BÁRTA A ILUSTRATOSPHERE, ROBERT BALZAR TRIO, JOHN ABERCROMBIE, HORKÝŽE SLÍŽE, DAVID KOLLER, MICHAL PAVLÍČEK, MICHAL PROKOP, DOUG WIMBISH, ERNNIE WATS, LACO DECZI CELULA NEW YORK, PETER LIPA, VISACÍ ZÁMEK, POPA CHUBBY a mnoho dalších. Specialitou jsou také časté koncerty velkých kapel – big bandů. I v této sezóně se jich chystá hned celá řada, např. MILAN SVOBODA BIG BAND , FELIX SLOVÁČEK BIG BAND atd.