PANDORA – Ten nejlepší zvuk kdekoliv

PANDORA byla navržena pro optimalizaci problémů panorámovaní při živém hraní před velkým publikem. V takovémto prostředí totiž diváci sedící po bocích slyší jinak vyvážený zvuk než ti, kteří sedí uprostřed sálu. PANDORA, nově plně integrovaná část softwaru Nova 2.4.0, je finálním řešením tohoto problému.  

PANDORA – Ten nejlepší zvuk kdekoliv

Vloženo 26. 03. 2013

Světová premiéra na živo! Eclipse s funkcí PANDORA

"Jednoduše řečeno, ten rozdíl je naprosto úžasný a slyšitelný pro každého", vysvětluje Hervé de Caro, Innovason Product Manager. "Konečně jsme našli způsob, jak paroramovat zvuk z levé strany na pravou tak, aby byl vytvořen naprosto přesný stereo poslech pro všechny diváky bez ohledu na to, v jaké části hlediště sedí. Bez sebemenší ztráty kvality zvukové informace jak pro ty, co sedí zcela nakraji, tak pro ty, co jsou uprostřed. Vzhledem k tomu, že pouze reprodukujeme přirozenou vlastnost ucha, je výsledný zvuk skutečně lepší. V praxi to znamemá, že ačkoli sedíte zcela vlevo, zatímco signál byl snímán z pravé strany, slyšíte ho zleva, i přes to, že byl posunut doprava, a naopak. Předtím, při tradičním panorámování, byste zleva neslyšeli vůbec nic a zvuk zprava by k vám doléhal z dálky – což by znamenalo, že ztratíte zhruba polovinu zvukového vjemu. Při tradičním panorámování dokonce i ti, co sedí uprotřed jsou trochu ochuzeni v kvalitě zvuku. Pandora to vše dokáže rovnoměrně korigovat a vy tedy slyšíte po celou dobu vše a navíc nejste ani trochu ochuzeni o stereo zvuk. Není to úžasné?"

Výběrem PAN konfigurace v UTIL Menu, případně pomocí tlačítka EDIT na hlavní obrazovce, si můžete jednoduše zvolit, zda chcete fukci PANDORA použít či nikoli. Přesně odpovídajícího nastavení, dle použití, se pak dosáhne pomocí úpravy křivek. To vše je možné na jakémkoli vstupu či master sběrnici. Mix sběrnice pak mohou být nezávisle použité pro normální panorámovaní. Je to zkrátka vysoce flexibilní a jednoduše aplikovatelný nástroj.

PANDORA od Innovason je součástí software Nova 2.4.0 pro pulty Eclipse a Eclipse GT. NOVA 2.4.0 je ke stažení na stránkách Innovason.