Prestižní ceny pro zvukovou kartu EVO 8

Přední světový portál na křižovatce hudby a technologie MusicTech ocenil zvukovou kartu EVO8 nejvyšším hodocením 10/10.

Prestižní ceny pro zvukovou kartu EVO 8

Vloženo 03. 09. 2021

MusicTech, uznávaný hudební magazín pro nahrávání hudby a produkci ocenil zvukovou kartu EVO8 nejvyšším hodnocením 10/10.
Karta je tak současně držitelem ocenění MusicTech Excelence Award (ocenění kvality a parametrů ve své třídě) obdržela ocenění MusicTech Value Award (1. místo v cenové kategorii).


Citace z testu:
"Toto audio rozhraní 4x4 může být navrženo pro streamery a nováčky v hudební produkci, ale nabízí mnohé profesionální funkce, fantastickou kvalitu zvuku a je překvapivě cenově dostupné.

MusicTech verdikt:

+ Jednoduché použití
+ Transparentní, tiché předzesilovače
+ Smartgain funkce užitečná i pro zkušené uživatele
+ Mimořádný poměr hodnota / cena
+ Směrování zpětné smyčky ideální pro online stream aplikace

-  U plastového provedení může být někdo na vážkách

Pokud zvládáte funkci Loopback a chcete zvukové rozhraní pro záznam ve formátu 4x4, v provedení na stůl, překoná EVO8 svou cenou cokoliv jiného a se svými funkcemi je perfektním řešením pro domácí studia, streamery a podcastery."


Nová řada mobilních zvukových karet EVO od britské značky Audient zaplňuje mezeru na trhu levných ale profesionálně vybavených zvukových karet pro široké využití. Přináší intuitivní uživatelské prostředí s funkcemi snadného ovládání i elegantní estetické zpracování - to vše při zachování studiové zvukové a technické kvality, jak je u produktů Audient dlouhodobě zvykem. Skvělé vybavení, profesionální technické parametry a jednoduchost ovládání předurčují karty pro zvukaře i hudebníky na cestách, youtuberyhráče; vhodné jsou také pro podcasting, live steamování i standardní poslech. Svými malými rozměry a bytelnou konstrukcí se hodí jako velice kvalitní mobilní zařízení na cesty nebo do exteriérů.
Zastavme se u technických parametrů a vybavení karet řady EVO. Nově vyvinuté mikrofonní předzesilovače EVO s rozsahem citlivosti 58 dB, profesionální A/D a D/A převodníky s dynamickým rozsahem 113 dBJFET DI – nástrojový vstup, výstupy pro reproduktory / linkové výstupy, sluchátkové výstupy, nízká latence do 4 ms, připojení po USB 2.0Smartgain – inteligentní nastavení vstupní citlivosti podle úrovně signálu, Smart Touchpoints – přehledné intuitivní ovládání pomocí několika tlačítek, multifunkční enkodér a impozantní sada dalších funkcí umožňující snadné a rychlé použití karet řady EVO. To vše Vám umožní věnovat se pouze kreativní tvorbě; na skvělém výsledku vaší práce se to jistě kladně projeví.

EVO 8
je vyšším modelem USB zvukových karet značky Audient. Na zadním panelu nalezneme čtyři univerzální vstupy XLR/TRS na konektorech typu combo. Díky nim můžete připojit linkové i mikrofonní zdroje signálu. Pro kondenzátorové mikrofony je nutné phantomové napájení +48 V, které se odebírá přímo z USB 2.0; není třeba použít externí adaptér. Na předním panelu se nachází vysokoimpedanční nástrojový vstup JFET DI s galvanickým oddělením. Při zapojení TRS konektoru do nástrojového vstupu se deaktivuje XLR/TRS vstup 1. Pro monitorování signálu pomocí aktivních monitorů slouží dvě dvojice linkových TRS výstupů; úroveň každé dvojice výstupů lze nezávisle regulovat pomocí enkodéru. Tak můžete připojit dva páry aktivních monitorů pro precizní studiovou práci. Linkové výstupy můžete použít také pro přivedení signálu ke vstupům jiného zvukového zařízení. Můžete také určit jeden pár výstupů pro externí monitory a druhý pár využít pro připojení EVO 8 k dalšímu zvukovému zařízení nebo sluchátkovému předzesilovači. Poměry signálů vstupů a návratu z DAW je možné nastavit pomocí softwarového mixu přístupného přes Smart tlačítko na hlavním panelu. Dva sluchátkové výstupy na předním panelu jsou ze softwarového hlediska dalšími samostatnými stereofonními výstupy, pro něž je možno nastavit nezávislý poměr signálů. Tak můžete vytvořit jiný mix nástrojů pro monitory i sluchátka. Vzhledem k většímu počtu nezávislých vstupů, monitorových/linkových i sluchátkových výstupů máte tak pestrou škálu možností, jak zapojit a využít malého šikovného všeuměla – EVO 8.

Koupi EVO 8 na eshopu