První kus Yamaha TF5 v České republice dorazil do Musicdata

Dnes ráno k nám do skladu dorazila horká novinka – digitální mixpult YAMAHA TF5. Jedná se o vůbec první kus, který je v České republice!

První kus Yamaha TF5 v České republice dorazil do Musicdata

Vloženo 03. 06. 2015

Yamaha TF5 je největší z nové série digitálních mixpultů, které byly slavnostně představeny na Frankfurt Musikmesse 2015.

TF série obsahuje trojici kompaktních funkcemi nabitých digitálních mixážních pultů Yamaha. TF5, TF3 a TF1 nabízejí 33, 25 nebo 17 motorizovaných faderů, doplněných o 32, 24 nebo 16 analogových vstupů na zadním panelu vybavených poprvé ve třídě digitálních mixů předzesilovači Yamaha D-PRE. Toto zařízení poskytuje výrazně vylepšenou podporu pro živé hraní a akce, kde je potřeba provádět změny v průběhu provádět změny nastavení.

Yamaha TF série nabízí celkem 48 vstupů (v případě TF5 a TF3) a 40 vstupů v případě TF1, včetně dvojitých stereo analogových/USB digitálních vstupů a dvojitých returnů. Pokročilé možnosti živého nahrávání zahrnují až 34 x 34 kanálů pro nahrávání a přehrávání (34 vstupů a 34 výstupů) prostřednictvím portu USB 2.0 a 2 x 2 kanály pro připojený USB flash disk. Toto vše, plus plynulé ovládání s vysoce výkonnými I / O racky činí z mixážních konzolí TF série ideálního pomocníka pro širokou škálu hudebních aplikací.

Zásadní novinkou je TouchFlow Operation™ - jedná se o nový přístup k ovládání mixážního pultu, který v sobě kombinuje prvky vysoce ceněného uživatelského rozhraní Yamaha s pokročilým systémem dotykového panelu umožňujícím uživateli reagovat na hudbu a umělce na jevišti s nebývalou rychlostí a svobodou ovládání. Ať už pokročilí hudební inženýři nebo začátečníci – pro všechny bude snadnější dosáhnout ideálního mixu.

Mnoho funkcí TF série také přispívá k rychlejšímu a pohodlnému nastavení hodnot. Funkce 1-knob COMP™ a 1-knob EQ™ umožňují snadno přizpůsobit zvuk pomocí jednoho otočného ovladače – na vstupech pro optimalizaci zvuku jednotlivých zdrojů a na výstupu pro nastavení celkového zvuku. Inovativní funkce GainFinder™ umožňuje optimální nastavení hodnot gain pro jednotlivé vstupní kanály, díky čemuž lze dosáhnout snadno ideální celkové kvality signálu.

Presety vstupních kanálů jsou připraveny zachytit širokou škálu hudebních nástrojů a zvuků pomocí předem připravených nastavení, jako jsou head amp (HA) gain, EQ, dynamics a další až po detaily, jako například jméno kanálu a přiřazená barva. Presety pro výstupní kanály zahrnují optimalizovaná nastavení pro in-ear monitory (IEM) a aktivní reproboxy Yamaha v různých variantách, aby zvuk co nejlépe odpovídal různým prostředím a velikostem sálů. Toto je obrovská výhoda pro začínající uživatele, zatímco pokročilí zkušení zvukoví technici ocení rychlejší a efektivnější nastavování a provoz.

Kromě toho samostatné softwarové aplikace umožňují bezdrátové ovládání mixu, osobní monitor mixing a offline nastavení pro TF sérii konzolí. Aplikace TF Editor, TF StageMix™ a MonitorMix nabízejí uživatelské rozhraní, které rozšíří možnosti konzole na libovolném kompatibilním zařízení.

Konzole TF série obsahují výkonné zvukové procesory a efekty. Kromě parametrického EQ a dvou dynamických procesorů pro každý kanál nabízí konzole osm výkonných procesorů pro širokou škálu možností úpravy a efektování zvuku. Dva z nich jsou globálně přístupné a nabízejí stejné typy Yamaha SPX procesorů, které se staly průmyslovým standardem pro nahrávání a živé zvukové aplikace. Zbývajících šest procesorů je dostupných na hlavních kanálech AUX 9/10~19/20. Sběrnice AUX 1~8 a hlavní výstupní kanály obsahují stejný čtyř-pásmový parametrický EQ jako je na vstupních kanálech, plus navíc 31-pásmový Flex12 GEQ.

Všechny modely TF série jsou vybaveny slotem pro volitelnou rozšiřující kartu NY64-D I/O, umožňující vysílání a příjem až 128 kanálů (64 in/64 out) přes audio síť Dante™. V kombinaci s novým Yamaha Tio1608-D I/O Rack je možné vytvořit vysoce univerzální stage box systém s až 48 vstupy a 24 výstupy.

Více informací o Yamaha TF sérii ZDE.

Galerii si prohlédněte pod článkem.

Zdroj: http://cz.yamaha.com/cs/news_events/pro_audio/launch_of_new_tf_series_digital_consoles_2015/