Radio France zvolilo nový Eclipse

Studio 106, jedno z hlavních live studií v Radiu France, se nedávno vybavilo digitalním mixážním pultem Eclipse od společnosti INNOVASON. Nyní už je to jejich sedmý pult francouzské výroby.  Zdaleka to však nebylo tak jasné rozhodnutí -  technický tým Radia France vyzkoušel 4 různé pulty od čtyř hlavních výrobců, než se rozhodli, že Eclipse bude tou nejlepší volbou. 

Radio France zvolilo nový Eclipse

Vloženo 04. 03. 2010

“Studio 106 je jedno z nejdůležitějších live studií, které živě vysílá všechny druhy hudby,” vysvětluje šéf studia - Pascal Coulloux. “Zvuk uvnitř rádia je stejně tak důležitý jako zvuk, který je vysílán, takže jsme se rozhodli investovat do live pultu vysokého kalibru,” pokračoval Pascal Coulloux. “Ačkoliv už v Radiu France máme několik pultů INNOVASON a jsme s nimi spokojeni, přesto jsme vyzkoušeli několik pultů od nejznámějších značek, než jsme se rozhodli pro Eclipse.”

Studio je naprosto přizpůsobitelné, může se přizpůsobit až 150 lidem a to nejen díky pohyblivým sedadlům a pohyblivým stěnám, ale i díky snižujícímu se stropu, který může být podle požadavků zvýšen nebo snížen. “To dovoluje nastavit akustiku prostoru podle toho, na co je právě používán.” vysvětluje Pascal Coulloux. “Je to velice flexibilní, víceúčelový prostor a my jsme potřebovali pult, který by splnil tyto podmínky nastavení a konfigurace. Eclipse se ukázal být tou správnou volbou.“

Pult je zodpovědný za míchání jak FOH, tak monitorů, až s 10-ti monitorovými kanály pro tradiční odposlechy nebo stereo in-ear systémy podle požadavků muzikantů. . “ Vždy tomu tak není, aby vše (FOH i monitory) bylo řízeno z jednoho pultu, ale Eclipse to zvládá lehce,“ poznamenal Pascal Coulloux. “ Funkce SmartPanel vám umožňuje nakonfigurovat a řídit celou skupinu faderů pouze z jednoho faderu. A vidět přesně to, co se děje v každém daném okamžiku, je fantastické. Vnitřní efekty jsou také super a zvuk pultu je samozřejmě úžasný. Eclipse vytvořil obrovský rozdíl v audio kvalitě ve studiu a tím samozřejmě i kvalitu vysílání.