Recenze – Audient iD22 a iD14

Server o tvorbě hudby a zpracování zvuku audiozone.cz si vzal pod lupu 2 profesionální USB audio převodníky od renomované firmy Audient. Jak si zvukové karty vedly?

Recenze – Audient iD22 a iD14

Vloženo 03. 12. 2015

Anglická firma Audient není na našem trhu tak známá jako jiné značky, přestože se jedná o firmu, která byla založena již v roce 1997. Během krátké doby si získala dobré jméno po celém světě díky svým mixážním pultům, mikrofonním předzesilovačům a kontrolérům pro audio monitory. V neposlední řadě patří do výrobního programu firmy také USB audio převodníky. Větší z nich s označením iD22 je na trhu o něco déle, menší iD14 je novinkou roku 2015.

Mechanika je základ

Asi největší devízou jakéhokoliv přístroje je jeho mechanické zpracování a celkový vzhled. V tomto ohledu se oba převodníky nemají za co stydět. Jejich spodní části jsou vyrobeny z masivního ocelového plechu a horní panel z 3 mm silného hliníku. Na to, jak jsou oba typy kompaktní, mají slušnou váhu: iD14 váží 1,25 kg a iD22 pěkných 1,46 kg. Uživatel se tak stoprocentně nemusí bát, že by mu jezdily po stole. Samotná výroba převodníků sice proběhla v Číně, ale jejich design byl vytvořen v Anglii. A na vzhledu přístrojů je to opravdu vidět. Rozložení ovládacích prvků má logiku a je znát, že nad ním někdo hodně přemýšlel. Převodníky totiž nejsou veliké, iD14 je široký 173 mm a iD22 má šířku 227 mm.

Všechna přípojná místa jsou vyvedena na zadním panelu, u iD14 však najdeme sluchátkový výstup a nástrojový vstup na přední straně. Toto umístění je ostatně logičtější než na zadním panelu, jako je tomu v případě iD22.

Otočné ovladače jsou vyrobeny z hliníku a dodávají přístroji ještě větší punc profesionality oproti plastovým ovladačům u konkurenčních výrobků. Také páčkové spínače jsou kovové a umístěné pod panelem tak, aby byla na povrchu viditelná jen páčka, což je pěkné a čisté provedení. Tlačítka jsou jako jediná vyrobena z plastu, ale to pouze z důvodu podsvětlení LED diodami, které slouží jako kontrola stisku.

Když jsem zmínil kvalitu zpracování, nemohu opomenout fakt, že jako kombinované XLR-TRS konektory byly použity výrobky firmy Neutrik, které patří mezi nejlepší. To svědčí o svědomitosti výroby a její kvalitě.

Celou recenzi můžete přečíst zde: http://www.audiozone.cz/recenze/audient-id14-id22-t23008.html?sid=25c87b5f9ce68990a03eeb8045eecae2

Jít na produkty: https://goo.gl/RmPH9O

číst celou recenzizobrazit na e-shopu