Rekonstrukce Jupiter clubu Velké Meziříčí

Jupiter Club je významný prostor sloužící k pořádání plesů, divadelních her, přehlídek a koncertů. Jako centrum kulturního dění ve Velkém Meziříčí a širokém okolí není divu, že starší koncepce, již nesplňovala všechny požadavky města. V rámci celkové konstrukce byla celá zadní část zbourána a vybudována od píky.

Rekonstrukce Jupiter clubu Velké Meziříčí

Vloženo 10. 03. 2015

Celková rekonstrukce byla plánována už od roku 2004. Naše firma se na výběrovém řízení podílela jako subdodavatel ozvučení, osvětlení a AV technologie. Na konci výběrového řízení na nás čekala dobrá zpráva v podobě spolupráce s firmou PKS stavy na této významné rekonstrukci.

Práce na Jupiter clubu pro nás odstartovaly v červnu 2014 pokládkou kabeláže od německého výrobce Sommer Cable. Po dokončení všech rozvodů následovala instalace osvětlení. Konkrétně osvětlení v hlavním sále a přilehlých galeriích. Původní strop v hlavním sále byl nahrazen obloukovým stropem seskládaným z nových desek, do kterých jsme instalovali stropní svítidla. Kolem celého sálu byl následně položen dlouhý LED pásek. Na galeriích pak světla vytvořila tzv. „hvězdné nebe“.

Ozvučovací systém je řízen z kabiny zvukaře, tato kabina se skládá z námi dodávaného řídícího racku, malých odposlechových reproduktorů Yamaha MSP3 a mixážní pult Yamaha M7CL48-ES. Tento pult řídí hlavní ozvučení tvořené dvěma clustery od předního německého výrobce HK Audio. Clustery jsou osazeny po obou stranách pódia a jsou nejvýraznějším prvkem celé instalace. Součástí dodávky byl dále bezdrátový systém MIPRO a několik sad mikrofonů Audix, včetně stojanů Adam Hall.

Posledním krokem v našem řešení prostorů Jupiter Clubu byla montáž světel scénického osvětlení Ultralite a AV techniky. Scénické osvětlení bylo řešeno otočnými hlavami, divadelními reflektory a plošnými divadelními svítidly, které se rozvěšovali jak po lávkách na pódiu, tak po středovém trussu - toto řešení umožňuje vytvářet i složité světelné variace. Následovala montáž plátna, projektoru a kamer, díky čemuž je možné doplňovat společenské akce o projekci a zároveň je i zaznamenávat.

Za zmínku také stojí, že jsme na této instalaci poprvé prováděli požární ucpávky, ke kterým má naše firma již také certifikát, můžeme tak u našich projektů zajistit i požární bezpečnost dle všech norem.

Nový systém umožňuje Jupiter Clubu uplatnění široké škály možností v realizaci společenských akcí, divadelních her a koncertů.

Chcete vědět o našem oddělení instalací? Klikněte zde: http://www.musicdata.cz/instalace.html