Reprosoustavy HK Audio získávají certifikaci MILAN

Modely LINEAR 9 110 XA a LINEAR 9 118 Sub BA jsou první dvě aktivní, síťově kompatibilní reprosoustavy od HK Audio, které byly certifikovány pro síťový protokol Milan audio.

Reprosoustavy HK Audio získávají certifikaci MILAN

Vloženo 13. 03. 2024

S protokolem MILAN rozšiřuje HK Audio profesionální síťové možnosti reprosoustav o vysoce kvalitní, spolehlivé audio streamování a plnou funkčnost sítě MILAN Audio.

Protokol MILAN je založen na standardu AVB a poskytuje spolehlivé, přesně synchronizované streamování zvuku s extrémně nízkou latencí přes sítě Ethernet. Zařízení od různých výrobců mezi sebou bezproblémově komunikují přes MILAN bez omezení specifických pro značku, což nesmírně zjednodušuje nastavení síťové infrastruktury. MILAN si vyhrazuje potřebnou šířku pásma pro audio streamy v síti, aby účinně zabránil narušení síťového provozu a výpadkům.

Bezplatná aktualizace MILAN pro reprosoustavy HK Audio

Již certifikované reprosoustavy pro MILAN dostanou pouze bezplatnou aktualizaci firmwaru, kterou lze snadno nainstalovat prostřednictvím softwaru HK Audio DSP CONTROL. To znamená, že již používané reprosoustavy lze aktualizovat bez dalších nákladů.

Aktuálně již dvě reprosoustavy z řady LINEAR 9 získaly oficiální MILAN certifikaci: Kompaktní multifunkční model LINEAR 9 110 XA a výkonný 18-palcový subwoofer LINEAR 9 118 Sub BA. Další reprosoustavy ze série LINEAR 9 a další aktivní a síťově kompatibilní série HK Audio Live Sound budou následovat.

Informace k řadě HK Audio LINEAR 9 najdete ZDE

HK Audio aktuálně pracuje na aktualizaci firmwaru certifikovaných reprosoustav a v blízké budoucnosti jej zpřístupní ke stažení na produktové stránce LINEAR 9.