Rock on Stage – Play at Home – Record at Night

Hughes & Kettner  TubeMeister "Rock on Stage - Play at Home - Record at Night“ je nový koncept celolampových zesilovačů, se kterým si zahrajete na jevišti, pak doma a nakonec si budete nahrávat přímo do PC v noci, bez zapojeného reproduktoru, tedy i v bytě.

Rock on Stage - Play at Home - Record at Night

Vloženo 09. 07. 2012

TubeMeister 18 je postaven na bázi „vlajkové lodi“ TriAmp (RUSH, Tony Mc Alpine, …). Má 2 kanály CLEAN a LEAD, každý se samostatným GAIN a MASTER + vypínatelný LEAD BOOST (ručně i footswitchem) pro zvýraznění sól, mohutnější, silnější zvuk, punch a sustain.

Klasický pasivní 3-pásmový EQ.

Lampy: 2x 12AX7 preamp a 2x EL84 power amp

Speciální „Oversized“ předimenzované transformátory pro plný, mohutný zvuk

TSC – Tube Safety Control automaticky nastavuje bias a zajišťuje ochranu lamp. S TSC tak hrajete vždy s výborně nastaveným zesilovačem, kdy se klidový proud přizpůsobuje opotřebení lamp, dopředu Vás upozorní, že lampy již nejsou zcela v pořádku. Tím prodlužuje jejich životnost a zajišťuje stabilní, kvalitní zvuk. Současně umožňuje výměnu lamp, doma, bez servisního technika.

Sériová efektová smyčka - FX-loop

Redukce výkonu díky výkonové brzdě – režimy 18W/5W/1W/0W. Unikátní Power Soak / Power Brake s možností přímého nahrávání přes zabudovaný DI output recording – Red Box. Red Box umožňuje i výborné live ozvučení bez mikrofonu. Tento speaker emulátor Hughes & Kettner Red Box DI-OUT byl oceněn mnoha prestižními cenami.

Tubemeister 18 Head byl na MusikMesse 2012 vyhlášen nejlepší kytarovou hlavou – „Best guitar amp head m.i.p.a.“

TubeMeister se vyrábí vždy v provedení head/combo ve variantách:

TubeMeister 5 – určený pro menší zkušebny a studia

TubeMeister 18 – pro zkušebny, live, studia a home recording

TubeMeister 36 – pro live, zkušebny, studia a home recording. Tento poslední článek řetězce "Rock on Stage - Play at Home - Record at Night“ má zabudováno MIDI ovládání a programovat lze i nastavení výkonové brzdy.

Oceněno bylo nadstandardní vybavení, jako jsou výkonová brzda, umožňující hrát na 18,5,1 a 0W (pro přímé nahrávání), RED BOX OUT s autentickou speaker emulací (pro direct recording nebo hraní přímo do P.A.), TSC automatický bias a především zvuk, který je díky předimenzovaným trafům v této kategorii skutečně „big“. I díky ceně je Tubemeister 18 po zásluze zesilovačem roku 2012.