Sál DK Metropol uvítá diváky s novým zvukem

Divadelní sál DK Metropol v Českých Budějovicích dostane nový zvuk. Firma MusicData s.r.o. zde připravuje nový systém ozvučení, který má nahradit a zčásti i doplnit stávající zařízení. Investor požadoval především rovnoměrné akustické pokrytí hlediště.  

Sál DK Metropol uvítá diváky s novým zvukem

Vloženo 04. 06. 2013

Nový systém měl také umožnit využití některých prvků, které Jihočeské divadlo jako dlouhodobý nájemce dnes používá. V požadavcích byla také plná kompatibilita komponent s digitální sítí Ethersound ES100, budoucí variabilní rozšiřitelnost systému a mimo jiné i dálkové bezdrátové ovládání mixážního pultu pomocí tabletu.

"S instalacemi v divadlech máme dlouholeté zkušenosti a vždy vybíráme pro daný prostor nejlepší techniku, jaká je přímo sem vhodná - samozřejmě od špičkových výrobců. Kromě samotné dodávky a instalace zákazník získá i optimální nastavení systému, záruční servis, zaškolení obsluhy a následné konzultace," popisuje práci Tomáš Pánek z firmy MusicData s.r.o., který je za instalaci odpovědný.

Společnost MusicData s.r.o. navrhla digitální mixážní pult Yamaha LS9-32 umístěný v kabině zvukařů. Dále výkonový zesilovač NEXO NXAmp4x1 umístěný do technického prostoru nad jevištěm, který umožňuje dálkovou obsluhu, DSP processing a řízení pomocí software ES Monitor. Na jevišti je pak digitální stagebox Yamaha SB168-ES a po obou stranách clustery reproduktorů NEXO GEOS8. Přesné umístění clusterů a jejich úhlování bylo stanoveno počítačovou simulací ve speciálním simulačním software NS-1. Clustery jsou doplněny dvěma subwoofery NEXO LSub600. Bezdrátové dálkové ovládání mixážního pultu tabletem umožní přes router speciální software Yamaha StageMix.

Diváci si mohou nový zvuk v sále Metropol užít již v srpnu tohoto roku.