Strymon Brigadier dBucket delay

Strymon, hodnocený jako leader v delay a modulačních efektech smazal vžitý rozdíl mezi analogovým a digitálním delay. Jak toho dosáhl?

Strymon Brigadier dBucket delay

Vloženo 18. 10. 2012

Všichni asi tušíme, že výhoda digital delay spočívá v kvalitě zvuku, který je ale dán kapacitou a rychlostí procesoru. Analog delay naopak pracuje s kondenzátory, které ale postupně „ztrácejí“ a degradují signál.

Pro představu, řetězec kondenzátorů tedy analogových skladovacích prvků, se přirovnává k řetězu hasičů, podávajících si za starých dob vědra s vodou aby takto dostali vodu přímo k ohni. Odtud název těchto zpoždění – Bucket Brigade (BDD). A stejně jako z každého vědra se vždy trochu vody vylije, i tento analogový signál svým způsobem postupně degraduje. Právě pochopením a citlivým spojením těchto dvou světů a použitím super výkonného procesoru SHARC dospěla firma Strymon k jedinečnému teplému a přirozenému zvuku tohoto pedálu. A proto, že je zde podávání věder vyjádřeno matematicky, můžete si sami zvolit a nastavit “čistotu svého vědra“, stejně jako se snadno dostat do takových délek zpoždění a množství opakování, které by s klasickým analogem nebyly možné. Se zabudovaným Tap Tempo switchem a vstupem pro expresion pedál máte svůj zvuk plně pod kontrolou. Tři fantastické režimy delaye – short: 40-400ms, mid: 100-1000ms, long: 500ms-5s) by měli uspokojit většinu fajnšmekrů a celkovým zpracování, výbavou a zvukem právem řadí Strymon ke špičce.