Strymon Deco a Premier Guitar

 „Deco isn’t just a nice emulation - it sounds like a frickin’ tape machine!“ Takto zní závěr obsáhle recenze novinky od Strymonu.

Strymon Deco a Premier Guitar

Vloženo 20. 02. 2015

Strymon Deco – toto není jen cool retro, to je návrat k dobám, kdy to hrálo. Nastupte do lodi času, která Vás zaveze do 50 a 60-tých let. Točilo se na pásky a zvuk byl tlustý. A nejen to. Páskový recorder byl v podstatě úplně první efektovou krabičkou. Teplý a nasycený plný zvuk z pásky se prostě nedá nahradit. Kdo zná Strymon El Capistan Tape Delay, ví o čem se mluví. Strymon Deco přináší ohromnou inspiraci. Ocitnete se ve vyhlášeném Sun Studio v Tennessee, kde nahrávali Ike Turner, Johnny Cash, Elvis Presley, ale i U2, Def Leppard a Ringo Starr. Prostě si dáte excelentní studiovou mašinu na pedal board.

Ovladač Tape Saturation podle nastavení nasytí a vyhladí zvuk tak, jak to umí jen kvalitní páska. Ale uděláte s ním i krásný overdrive plný přirozené komprese a harmonicky bohatých spodních kmitočtů.

Ovladač Doubletracker je připomenutím studiových inženýru, kteří se nebáli a přinesli světu první echo, flanging a chorus.

No a to by nebyl Strymon, kdyby i tato mašinka nebyla nesmírně univerzální. Potenciometry mají zdvojené funkce. Samozřejmě můžete pracovat ve stereu (i vstup můžete přepnout na stereo) a navíc ještě ovládat funkce expression pedálem.

Recenzi na Premier Guitar si přečtěte ZDE.

Strymon Deco na imusicdata: http://imusicdata.cz/deco-tape-saturation-a-doubletracker