Světlo pro světlušku 2010

Středa 10. listopadu večer bude na obrazovce ČT1 patřit nevidomým. Tradiční, v pořadí již šestý, benefiční pořad Světlo pro Světlušku podpoří, v jeho novém kabátě, patronka Aneta Langerová a řada známých osobností.

Světlo pro světlušku 2010

Vloženo 02. 11. 2010

Večerem provede neobvyklá dvojice Vojtěch Dyk a Viktor Preiss. Světlo pro Světlušku přijdou symbolicky rozsvítit Hana Maciuchová, Marta Kubišová, Katarína Knechtová, Tonya Graves, talentovaný nevidomý zpěvák Martin Svátek s kapelou Madfinger, Kühnův dětský sbor a další. Chybět nemohou nevidomé děti. Světlo pro Světlušku bude z Pražské křižovatky, kostela Sv. Anny, 10. listopadu od 21 hodin živě přenášet ČT1 a Radiožurnál.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech a uskupeních, známé tváře doprovodí zatím neznámé talentované nevidomé muzikanty. Novinkou letošního večera je osmdesátičlenný sbor složený z vidících a nevidomých dětí, který doprovodí všechny písně, které během večera zazní. Na jednom podiu vystoupí Kühnův dětský sbor a sbor nevidomých dětí ze Školy Jaroslava Ježka a Konzervatoře Jana Deyla.

„Věříme, že to bude zážitek nejen pro nevidomé děti, které mají příležitost ukázat, co umí, ale také pro diváky,“ řekla patronka projektu Aneta Langerová a dodala: „Mám radost, že během benefičního večera pro Světlušku vystoupí jednak známé osobnosti, ale také velký pěvecký sbor, složený z Kühnova dětského sboru a sboru nevidomých dětí. Během večera se tyto sbory a vlastně i světy vidících a nevidomých symbolicky propojí. Velmi se také těším na to, že si zazpívám s paní Kubišovou.“

Společnost MusicData technicky podpořila firmu Rental Pro, která je výhradním dodavatelem zvukové a světelné techniky.