Světlo pro Světlušku

V areálu Pražské křižovatky (kostel sv. Anny) proběhl ve středu 25. listopadu  již jubilejní pátý ročník benefičního večera Světlo pro Světlušku.

Světlo pro Světlušku

Vloženo 26. 11. 2009

Na benefici nechyběla celá řada známých osobností. Zásadní postavou celého projektu je zpěvačka Aneta Langerová, která je patronkou Světlušky. Kromě známé interpretky se na pódiu představil například slovenský zpěvák Miro Žbirka, skupina MIG 21, písničkář Tomáš Klus a herci Ivan Trojan, Tatiana Vilhelmová, Saša Rašilov či Vanda Hybnerová.

Celým večerem provázel textař Michal Horáček, který moderoval první koncert Aneta pro Světlušku. Do kostela sv. Anny přijali pozvání rovněž nevidomí, kterým je celý program věnován.

Vstupenkou diváci přispěli na konto dlouhodobé sbírky Světluška. Dárcovské DMS a dary sponzorů nakonec přiblížily vybranou částku k 13ti milionům korun. Benefiční večer živě odvysílala Česká televize a Český rozhlas 1 Radiožurnál.

Společnost MusicData technicky podpořila firmu Rental Pro, která byla výhradním dodavatelem zvukové a světelné techniky.