Vlajková loď Steinberg AXR4T

Německý výrobce populárních hudebních software, virtuálních instrumentů a jednoduchých zvukových karet přináší na trh novou našlapanou zvukovku. Ta svými vlastnostmi a zejména konektivitou předčí mnohé konkurenty své cenové kategorie.

Vlajková loď Steinberg AXR4T

Vloženo 22. 03. 2019

AXR4T je nová vlajková loď hardwarových zvukových zařízení německé firmy Steinberg. Jedná se o univerzální profesionální zvukové rozhraní s bohatou konektivitou. Mikrofonní vstupy s phantomem +48 V, symetrické linkové vstupy, nástrojové vstupy, osm symetrických linkových výstupů a dva nezávislé sluchátkové výstupy, digitální připojení pomocí ADAT, S/PDIF, AES-EBU, synchronizace pomocí WordClock, S/PDIF nebo AES-EBU, to je stručný výčet možností připojení k tomuto novému všeumělovi.

Nastavení a ovládání parametrů jsou díky přehlednému barevnému displeji rychlá a intuitivní. Okamžitý stav všech parametrů a nastavení zvukové karty lze ukládat do scén, které můžete zpětně vyvolávat. Kartu také můžete zamknout proti nechtěným změnám nebo zásahu třetí strany.

Komunikace s počítačem se děje prostřednictvím Thunderbolt 2. K jednomu počítači je možno připojit kaskádově více zvukových karet AXR4T, a tím značně znásobit analogovou i digitální konektivitu Vašeho domácího nebo profesionálního studia. Kartu můžete použít i pro záznam živého vystoupení.

SILK texture aplikovatelná na vstupy simuluje krásný proteplený zvuk vstupních transformátorů vyvinutých Rupertem Nevem, které se používají v profesionální studiové technice světové americké značky Neve. Interní výkonný DSP zajišťuje monitoring s nulovou latencí, v němž můžete použít Rev-X reverb a Yamaha pluginy. Nulová latence v Control Room programů Cubase a Nuendo i možnost plného ovládání zvukové karty z těchto aplikací je samozřejmostí.

Výrobce garantuje plnou kompatibilitu se software Cubase, Nuendo, ProTools, Studio One, Logic Pro, Ableton Live a Reaper.

Vlajková loď Steinberg AXR4T