Von Karajan by byl nadšen – GEO S v Koncertní hale Bremen

Die Glocke v Bremenu je prvotřídní koncertní hala s vyjímečnou akustikou, kterou i významný dirigent Herbert von Karajan označil jako jednu z nejlepších hal v Evropě. Vyjímečná akustika v budově poskytuje perfektní prostředí nejen pro koncerty a přednesy, ale i pro různé divadelní představení (kabarety, komedie, dramata) a rovněž i pro společenská setkání a kongresy.  

Von Karajan by byl nadšen - GEO S v Koncertní hale Bremen

Vloženo 19. 02. 2009

Během poslední modernizace hlavní haly byl nainstalován ozvučovaní systém podporující vysokou kvalitu zvuku. Velkou výzvou pro plánování a zavedení tohoto systému byl dlouhý dozvuk s tónovým zabarvením a především velký rozdíl mezi prázdnou a plnou halou. Systém byl navržen společností AMT Ingenieurgesellschaft mbH v Isernhagenu v čele s Dipl. Ing. Ralfem Geisem a o realizaci se postarali společnost Rudiger Aue a Amptown Sound & Communication z Hamburgu.

Systém využívá dvou sestav, z nichž každá se skládá z 9x NEXO GEO S805s, 1x S830 a NEXO ALPHA S2-CF. Systém je řízen 4 x CAMCO Tecton 32.4s a NEXO NX242 TD controllerem. Sestavy jsou připevněny na složitý posuvný mechanismus, který umožňuje odsunout systém na stranu, pokud se nepoužívá. Po poslechové zkoušce na místě byla vybrána nabídka od společnosti Amptown. Rozhodnutí padlo ve prospěch GEO S systému kvůli vynikajícímu poměru jeho ceny k výkonu v kombinaci se skvělou kvalitou zvuku i v tak obtížném prostředí pro elektroakustiku. Kvalita systému, design i celá instalace byla oceněna hlavním technikem v Glocke Veranstaltungs - GmbH Detlefem Jarchowem.S tímto systémem budeme schopni dosáhnout nezvěřitelné kvality zvuku jak v hudbě, tak i v mluveném slovu. Už od samého začátku měl systém velký úspěch a ohromil nás, umělce i obecenstvo.