Yamaha Rivage PM10 – jeden z prvních kusů v evropě dorazil do MusicData

Klenot a nová vlajková loď firmy Yamaha – RIVAGE PM10 – dorazil po dlouhém očekávání do MusicData. Jedná se o jeden z prvních kusů, který v Evropě naleznete – na zadní části nese výrobní číslo 002.

Yamaha Rivage PM10 – jeden z prvních kusů v evropě dorazil do MusicData

Vloženo 21. 01. 2016

Systém je právem nazývaný jako jeden z nejvýkonnějších a nejflexibilnějších, který kdy spatřil světlo světa. Jádrem je nově vyvinutý hybridní mikrofonní předzesilovač RY16-ML-SILK. Tento unikátní design umožňuje v rámci analogové sekce produkovat konzistentní, přirozený zvuk, dokonce i při vysokém nastavení gain. Následuje 96 kHz, 24-bitový A/D převodník společně s vylepšeným digitálním modelingem Yamaha VCM od Rupert Neve Designs a Silk procesingem.

Díky blízké spolupráci s Rupert Neve při vývoji RY16-ML-SILK obsahuje nové VCM modely Rupert EQ773, Rupert Comp 754, Rupert EQ810 a Rupert Comp 830. Konzole obsahuje i 2 reverby, jmenovitě VSS4HD a NonLin2od TC Electronic. Spolupráce s renomovanými výrobci uzavírá ultra-harmonizer H3000 od Eventide. Uživatelské prostředí systému vychází z ostatních konzolí Yamaha, navíc může uživatel očekávat ještě větší flexibilitu.

Celkem 24 vstupních ovládacích kanálů je propojeno s dvěmi 15-palcovými dotykovými obrazovkami. Optimální viditelnost rotačních enkodérů je zajištěná díky jasné indikaci ve tvaru podkovy. Je zde i možnost připojení třetí obrazovky pomocí DVI socketu.

Páteří systému je zbrusu nový TWINLANe ring network, který zvládá až 400 audio kanálů při 96 kHz, 32-bit do vzdálenosti až 300 metrů. TWINLANe dále umožňuje připojení až 8x RPio622 I/O jednotek, 2x kontrolery CS-R10 a 2x DSP-R10 DSP engines.

Volitelná je pak HY-DANTE karta, která umožňuje připojení vícekanálového nahrávání nebo jiných Yamaha konzolí.